45
8.02.2011, 08:59Lektura na 1 minutę

Dead Space 2: Niepełnosprawny gracz narzeka na sterowanie, powstanie nowe specjalnie dla niego

Gareth Garratt jest ofiarą mózgowego porażenia dziecięcego, niepełnosprawnym graczem, który grać może tylko w produkcje, posiadające bogate funkcje konfiguracji sterowania. Nie wiedząc, jak ma się sprawa z Dead Space 2, kupił ten tytuł i odkrył, że nie może "ustawić" go tak, jakly chciał - by ruch myszki do przodu (przesuwanej brodą) oznaczał taki sam ruch bohatera. O sprawie dowiedzieli się twórcy i postanowili pomóc.


Hut

Gareth Garrat umieścił swoje zażalanie na forum OverclockersUK, tam jednak znalazły je brytyjskie serwisy internetowe o grach i temat nagłośniły. Informacje na ten temat dotarły do Visceral Games, które postanowiło pomóc. Jak napisano w oficjalnym oświadczeniu prasowym:


"Zespoł Dead Space 2 jest świadom problemów, jakie z grą mają niepełnosprawni posiadacze Dead Space 2 w wersji PC. Duża grupa naszych pracowników mocno zaangażowała się w ten temat i już teraz pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli przypisać funkcje dostępne standardowo pod klawiszami do myszki, pozwalając niepełnosprawnym graczom cieszyć się rozgrywką. Łatka, w której wprowadzimy tę zmianę przyniesie również inne poprawki dla graczy PC. Kiedy ostatecznie ją przetestujemy, ogłosimy datę wydania patcha".§


Jeśli ciekawi was, jak można grać, korzystając z ograniczonych możliwości, jakie niektórym graczom dała natura, możecie zobaczyć filmy, jakie w sieci umieścił sam Gareth:

#1

#2


Redaktor
Hut
Wpisów4059

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze