1
24.01.2024, 13:00Lektura na 1 minutę

Znamy datę wyłączenia usług sieciowych Nintendo 3DS i Wii U

Mimo to japoński gigant zapewnia, że pobieranie zakupionych w sieci gier będzie ciągle możliwe, przynajmniej w „najbliższej przyszłości”.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

O tym, że Nintendo ma zamiar odciąć Wii U i 3DS-y od funkcji sieciowych, japońska korporacja poinformowała już w październiku ubiegłego roku. Przekazano przy tym, że nastąpi to w okolicach kwietnia 2024 roku, jednak dokładną datę tego zajścia poznaliśmy dopiero teraz.

Funkcje sieciowe konsol 3DS i Wii U przestaną być dostępne z dniem 8 kwietnia bieżącego roku. Przy życiu utrzymane zostaną ich poszczególne elementy, takie jak Pokémon Bank, StreetPass i Poké Transporter. Użytkownicy wciąż będą mieli możliwość pobierania posiadanych gier oraz aktualizacji do nich z Nintendo eShop.

Wspomniany sklep również czeka zmiana. Jeśli posiadamy na nim niewykorzystane środki i nie chcemy ich utracić, musimy połączyć wirtualny portfel z kontem Nintendo przed 11 marca. Po wykonaniu tego kroku cyfrowa waluta będzie mogła zostać wykorzystana do kupna gier i dodatków przeznaczonych na Nintendo Switcha.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów791

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze