612
19.10.2012, 09:26Lektura na 4 minuty

Zawartość CD-Action 12/2012

Niepisana zasada głosi, że im bliżej końca roku, tym więcej się w branży growej dzieje. Dwunasty już w tym roku numer CDA (standardowo:  132 strony,  2 DVD i 15,99 zł), który w sprzedaży pojawi się 23.10.2012 (wtorek), dowodzi, że i tym razem reguła się potwierdza.


CD-Action

Na dołączonych płytach znajdziecie m.in. 3 pełne wersje gier po polsku, (Arcania: Gothic 4 PL, Supreme Commander 2 PL i Faery: Legends of Avalon PL), a w samym piśmie...

Jako pierwsi w Polsce (a kto wie, może i na świecie...?) dorwaliśmy finalną wersję najnowszej części Assassin’s Creed i na 8 stronach dzielimy się wrażeniami. Ten tekst  CormaCa niewątpliwie was zaskoczy, choć nie zdradzę czym.  To zresztą nie jest koniec niespodzianek, bo następną znajdziecie w recenzji Grega Painkiller Hell & Damnation – sama gra jest rimejkiem pierwszego, kultowego Painkillera na Unreal Engine 3. Na czym polega owa niespodzianka – to już sprawdzicie sami. Nie wątpię, że będziecie zadowoleni.

Recenzujemy też najnowsze odsłony serii FIFA (Qn’ik) i PES (Hut). Ze starcia zdecydowanie lepiej wychodzi FIFA, bawimy się najnowszym XCOM-em (gem) , skradamy się w Dishonored (Hut  wytyka masę wad, ale nie może się od gry oderwać), gnamy w Forza Horizon (marudny zwykle gem tym razem zachwycony – podobnie zresztą miał w tym numerze i przy Torchlight II oraz World of Warcraft: Mists of Pandaria. Chory, czy co?). Pałeczkę “zgryźliwego tetryka” przejął więc Siekiera, masakrując  wręcz Uprising44. Qn’ik się odrobacza (Worms Revolution), enki sprawdza, czy biali potrafią skakać w NBA 2K13, a także czy umieją prowadzić bolidy (F1 2012).

Allor z zadowoleniem przyjmuje zmiany w World of Tanks (patch 8.0), enki z nieco mniejszym zachwytem dokonuje inwazji z morza, powietrza i lądu w Carrier Command: Gaea Mission. Hut olał dziennikarstwo i został ninja (Mark of the Ninja). Redakcyjny gitarzysta (nie, wcale nie CormaC, jeno Berlin) szyje na prawdziwym wiośle w Rocksmith, Greg lata szybciej niż światło w FTL: Faster Than Light  (nigdy nie myślałem, że indyki są aż tak szybkie... i skomplikowane). Fani przygodówek ucieszą się recenzjami Testamentu Sherlocka Holmesa i Secret Files 3 (obie autorstwa Siekiery). Oldskulowcy zaś ze wzruszeniem przywitają powrót do pierwszego HL – czyli rimejku/konwersji dokonanej przez fanów, a (d)ocenionej przez Grega. (Gra nazywa się Black Mesa). Recenzji jest zresztą sporo więcej – wystarczy sprawdzić w spisie treści.

Przy czym nie samymi recenzjami redakcja żyje, bo mamy też beta-testy Hawkena (mechy!), Call of Duty: Black Ops II oraz Hitmana: Rozgrzeszenie. Poza tym sporo zapowiedzi, a wśród nich Baldur’s Gate: Enhanced Edition, inspirowany japońskim teatrem lalek niekonwencjonalny Puppeteer, Impire (czyli tworzymy IMPerium zła), Metal Gear Solid: Ground Zeroes czy pasujący do nadciągającej (ponoć) grudniowej apokalipsy Everybody’s Gone to the Rapture (masz 60 minut do końca świata – jak to wykorzystasz?).

W dziale Publicystyka dominuje duży tekst  “Granie A.D. 2017” – czyli spekulacje, jak będzie wyglądał świat gracza za 5 lat – jakie technologie, co się zmieni (i dlaczego), co zniknie (i dlaczego) itd. Jak już o spekulacjach mowa – Greg omawia przyszłościowe technologie przechowywania danych – twarde dyski to przecież już przeżytek, płyty DVD, B-R takoż. Zatem – memrystory? Hologramy? A może DNA? Berlin zastanawia się, czy Nintendo w końcu upadnie (analizując przy tym słabe i mocne strony konsoli Wii U). W Grach Wiecznie Żywych wracamy do UFO Enemy Unknown, a w Grach Kontrowersyjnych omawiamy Bonetown – miasto, w którym sens życia to seks, narkotyki, mordobicia ... i jeszcze raz seks. Będzie gorąco. A na koniec tradycyjnie już wtykamy Szpile naszej branży.

Dział sprzętowy to przede wszystkim test tabletów. Od tych za 250 zł po 10x droższe. Zdumiewające jest to, ze już za 300 zł można obecnie kupić zaskakująco dobry sprzęt – gdy się wie, czego szukać. :) Jeśli planujesz zakup takiego urządzenia – koniecznie przeczytaj!

Naturalnie nie zabraknie też testów nowych kart graficznych i procków, najnowszego “ajfona”, słuchawek, myszy, klawiatur...

No i nie zapominajmy o tradycyjnych elementach CDA, czyli Action Redaction oraz Na Luzie.

Na płytach – jak już wspomniałem – trzy gry po polsku (Arcania: Gothic 4 PL, Supreme Commander 2 PL, Faery: Legends of Avalon PL), sporo dem (w tym Bad Piggies, Torchlight II i PES 2013), gry freeware, gameplaye, rozmaite bonusy (w tym e-booki) i w ogóle masa fajnych i godnych przejrzenia/instalacji rzeczy. Szczegółowy opis – na naszym forum.

23.10.2012 – zapraszamy do kiosków i salonów z prasą. :)


Redaktor
CD-Action
Wpisów1094

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze