2
26.05.2023, 13:00Lektura na 1 minutę

YouTube Stories już wkrótce odejdą w niepamięć

Kojarzycie YouTube Stories? Prawdopodobnie nie, zresztą tak jak i znaczna część społeczeństwa, więc decyzja o pozbyciu się ich z platformy wcale nie zaskakuje.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Z dniem 26 czerwca bieżącego roku utracimy możliwość tworzenia nowych materiałów YouTube Stories. Te, które wciąż będą aktywne, zostaną skasowane po siedmiu dniach od momentu ich udostępnienia.


Koniec historii

YouTube Stories wprowadzone zostały w 2017 roku i wówczas znane były jeszcze pod nazwą Reels. Były one kopią analogicznej funkcji w Instagramie, który to z kolei „pożyczył” ją sobie od Snapchata. Z youtubowej wersji Stories korzystać mogli jedynie twórcy, którzy posiadali ponad 10 000 subskrybentów.

Biorąc pod uwagę, jak nikłym zainteresowaniem cieszyły się YouTube Stories, decyzja o pozbyciu się ich z serwisu nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Przedstawiciele YouTube z kolei przypominają o obecności Community Posts oraz Shorts, które można wykorzystać do komunikacji z widzami i powinny być w stanie zastąpić odchodzące w niebyt Stories.

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów211

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane