23.05.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Xbox Games Showcase 2024: Czego możemy się spodziewać?

Tegoroczne Xbox Games Showcase może być najważniejszą konferencją grową Microsoftu w historii.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Powiedzieć, że w obozie Xboksa jest ciężko, to jak stwierdzić, że latem jest ogólnie ładna pogoda – zwolnienia, zamknięcia firm, porażki największych gier. 2024 dla Phila Spencera i jego świty jest z pewnością najgorszym rokiem za ich panowania. Z tego powodu fani „Zielonych” pokładają ogromne nadzieje w nadchodzącej konferencji Xbox Games Showcase. A czego możemy spodziewać się podczas wydarzenia? 

Wydarzenie reklamowane jest razem z transmisją [REDACTED] Direct. oczywiście pod hasłem „Redacted” znajduje się najnowsza odsłona Call of Duty. Wskazują na to symbole z niedawnych zwiastunów gry oraz reklamy konferencji Microsoftu. Podobnie w przypadku zeszłorocznego Starfield Direct, tegoroczny panel odbędzie się tuż po Xbox Games Showcase i w całości będzie poświęcony najnowszej odsłonie CoD-a.

Na tegorocznym wydarzeniu może powrócić wiele gier, które w ostatnich latach były zapowiadane, a później równie szybko znikały w cień. Wśród kandydatów wymieniana jest tutaj trzecia odsłona State of Decay. Oprócz dzieła Undead Labs do tego grona zapisać możemy Everwild, które rodzi się w niesamowitych bólach od prawie 10 lat, Fable oraz Pefect Dark – marka zapowiedziana jeszcze w 2020 roku, również przechodząca przez bardzo ciężki proces produkcyjny.

Nie zapominajmy także o Bladzie powstającym dzięki wysiłkom Arkane Lyon. Zapowiedziany na The Game Awards tytuł rozgrywać się będzie w Paryżu, który nocą zmienia się w obszar polowań wampirów. Na zeszłorocznym Xbox Games Showcase poznaliśmy także nowy projekt InXile Entertainment – Clockwork Revolution. W tym przypadku również możemy spodziewać się jakiegoś udziału podczas Xbox Games Showcase.

Pod dużym znakiem zapytania znajduje się natomiast jedna z najbardziej uznanych marek ekskluzywnych Xboksa – Gears of War. Plotki o powstawaniu szóstej odsłony pojawiały się już na początku ubiegłego roku, jednak do tej pory nie wiadomo, jak wygląda sytuacja i czy nadal temat pozostaje aktualny. Przez ostatni czas The Coalition pomagało Ninja Theory w pracach nad Hellbalde’em 2, więc prace mogły zostać spowolnione.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów472

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze