8
16.04.2024, 10:30Lektura na 1 minutę
Plotka

X będzie kasować nowych użytkowników za korzystanie z serwisu

Wprowadzenie „symbolicznej” opłaty za korzystanie z serwisu ma pomóc wyeliminować krążące po nim boty.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Dwa konta w serwisie X, X Updates Radar i X Daily News, dokopały się do informacji, jakoby portal pod wodzą Elona Muska planował wprowadzenie wymogu uiszczenia drobnej opłaty przez nowych użytkowników, nim ci otrzymają możliwość publikowania postów, rozdawania polubień, zapisywania wpisów i odpowiadania na nie.

Źródło: https://twitter.com/xDaily/status/1779927679493411209

Warto przy tym zauważyć, że rzeczona funka była już testowana w Nowej Zelandii i na Filipinach, jednak reklamowana była nie jako sposób na walkę z botami, a ze spamem zalewającym serwis. Jej wdrożenie argumentowano chęcią poprawy doświadczeń płynących z obcowania z X-em. Program nazwany został „Not a Bot”, a biorące w nim udział osoby (dobrowolnie czy nie) były zmuszone opłacać roczną subskrypcję w wysokości 1 dolara amerykańskiego, aby odblokować pełnię możliwości serwisu.

Wieść o wprowadzeniu tej opłaty w pozostałych zakątkach świata wstępnie potwierdził Elon Musk:

Miliarder przekazał, że dostępna na rynku sztuczna inteligencja i farmy trolli mogą z łatwością ominąć zabezpieczenia mające chronić portal przed szturmem botów. W związku z tym zdecydowano się na podjęcie nieco bardziej drastycznych kroków, jednak wciąż nie zdradzono szczegółów planowanego programu, ani tego, czy cena 1 dolara rocznie zostanie utrzymana. 


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów882

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze