3.06.2024, 10:00Lektura na 2 minuty

Wykradziono dane użytkowników Ticketmastera

Spółka zależna giganta rozrywkowego Live Nation padła ofiarą hakerów, w wyniku czego dane personalne wielu osób wpadły w niepowołane ręce.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Live Nation potwierdziło incydent w zgłoszeniu wysłanym do rządowych organów regulacyjnych Stanów Zjednoczonych. Zawarto w nim informację, że do ataku doszło 20 maja, a pozyskane w jego wyniku dane użytkowników zostały wystawione na sprzedaż w darkwebie.


Dane na sprzedaż

Jak przekazało Live Nation, przedsiębiorstwo „zidentyfikowało nieautoryzowane działania w środowisku bazy danych w chmurze zewnętrznego dostawcy zawierającej dane firmy”. Oficjalnie odmówiono podania nazwy firmy stojącej za chmurą, jednak anonimowy przedstawiciel Live Nation poinformował serwis TechCrunch, że przedsiębiorstwem tym jest bostońskie Snowflake.

Jak możemy przeczytać we wpisie na stronie Snowflake:


Snowflake niedawno zaobserwował i bada wzrost aktywności cyberzagrożeń ukierunkowanych na niektóre konta naszych klientów. Uważamy, że jest to wynikiem trwających w całej branży ataków opartych na tożsamości z zamiarem uzyskania danych klientów. Badania wskazują, że tego typu ataki są przeprowadzane przy użyciu danych uwierzytelniających użytkowników naszych klientów, które zostały ujawnione w wyniku niepowiązanych ze sobą działań. Nie uważamy, aby aktywność ta była spowodowana jakąkolwiek luką, błędną konfiguracją lub złośliwą aktywnością w produkcie Snowflake. W trakcie trwającego dochodzenia niezwłocznie poinformowaliśmy ograniczoną liczbę klientów, którzy naszym zdaniem mogli zostać dotknięci tym problemem.


Snowflake

Mimo to przedstawiciel firmy odmówił udzielenia komentarza w sprawie wycieku danych użytkowników Ticketmastera.

Redakcja napomkniętego już serwisu TechCrunch uzyskała dostęp do części ze skradzionych danych i postanowiła sprawdzić ich autentyczność. Próby logowania przy pomocy pozyskanych w ten sposób adresów email potwierdziły, że należą one do istniejących w serwisie kont, co potwierdza, że w wyniku ataku mogą ucierpieć użytkownicy Ticketmastera.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1016

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze