22.12.2023, 14:45Lektura na 2 minuty

World of Tanks: Nowa linia polskich czołgów w grze. Niszczyciele?

Z okazji zbliżającego się końca roku Wargaming pochwalił się planami na najbliższe 12 miesięcy. W udostępnionym materiale wideo pojawia się trochę informacji o Polsce i jej nowych czołgach w World of Tanks.


Grzegorz „Krigor” Karaś

Materiał pod tytułem World of Tanks 2024 zadebiutował dziś na oficjalnym kanale gry. Uważne oko wypatrzy tam polską flagę – i nie tylko.


Nowa linia czołgów

W drugiej minucie możemy zobaczyć podgląd nowych gałęzi drzewek technologicznych, jakie zadebiutują w grze w 2024 roku. Wśród trzech krajów tam wymienionych pojawia się zaś Polska – obok Japonii i Czechosłowacji. Rzeczona linia rozpoczynałaby się od V tieru, a żeby ją otworzyć, będziemy musieli się wrócić do lekkiego czołgu 14TP IV tieru. Pytanie tylko – czym będą nowe pojazdy?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że dostaniemy niszczyciele. Plotki o tej linii pojawiały się w sieci dość regularnie od jakiegoś czasu, na samym trailerze zresztą Wargaming prezentuje skrócony pokaz nowych mechanik, jakie zostaną wprowadzone do gry World of Tanks – i widzimy tam właśnie trzy niszczyciele. Co prawda bez oznaczeń sugerujących kraj – śmiało jednak moim zdaniem można założyć, że chodzi o Polskę. Po prostu najlepiej pasują stylem do naszego kraju.

Niszczyciele te będą o tyle ciekawe, że zapowiedź sugeruje, iż ilość obrażeń przez nie zadawana będzie uzależniona od odległości do celu. Im bliżej, tym bardziej będą skuteczne. Można więc chyba tym samym założyć, że dostaniemy pojazdy nastawione na konfrontację – czym zresztą nie będą odstawać od polskich czołgów ciężkich.

To oczywiście przypuszczenia – ale mające całkiem niezłe podstawy. Jak to będzie wyglądać w praktyce, zobaczymy w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. A tymczasem pamiętajcie, by odebrać w World of Tanks darmowy czołg IX tieru.

Grafiki: World of Tanks / Wargaming


Czytaj dalej

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów589

Obserwujących23

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze