12.10.2023, 13:00Lektura na 2 minuty

World of Warcraft: Gracze zebrali 1,5 mln dolarów na pomoc Ukrainie

Sprzedaż zwierzaków do World of Warcraft pomogła zebrać znaczną kwotę na pomoc Ukrainie.

Wojna w Ukrainie niestety wciąż trwa i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miała się zakończyć. Nasi wschodni sąsiedzi nieustannie potrzebują pomocy. Tym razem przychodzą z nią gracze World of Warcraft, którym udało się uzbierać ponad 1,5 miliona dolarów. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rzecz organizacji BlueCheck Ukraine, aby wesprzeć krytyczną działalność humanitarną w Ukrainie.

O sukcesie akcji poinformował sam Blizzard na swojej oficjalnej stronie. Pieniądze były zbierane od lipca w ramach sprzedaży specjalnego pakiety zwierzaków dla Ukrainy. Gracze mogli zdobyć dzięki niemu dwie maskotki dostępne w grze: jedną o imieniu Sunny do dodatku Dragonflight, a drugą o imieniu Flurky do Wrath of the Lich King Classic. Do 29 sierpnia udało się zebrać w ten sposób wspomniane 1,5 miliona dolarów, które trafią do BlueCheck Ukraine.

2
zdjęć

Organizacja ta powstała w zeszłym roku m.in. z inicjatywy aktora Lieva Schreibera (możecie go kojarzyć m.in. z tytułowej roli w serialu „Ray Donovan” albo trzech pierwszych odsłon serii horrorów „Krzyk”). Jej celem jest identyfikacja i weryfikacja wsparcia finansowego, a także przyspieszanie przekazywania środków na rzecz ukraińskich organizacji pozarządowych i inicjatyw zajmujących się szeroko pojętą działalnością humanitarną na froncie wojny toczonej przez Rosję przeciwko Ukrainie.

Co prawda zwierzaków do World of Warcraft już nie kupicie, ale nadal możecie pomóc Ukrainie. Po szczegóły zapraszam np. TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1780

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze