1
14.06.2024, 14:30Lektura na 1 minutę

World of Warcraft: Dyrektor naczelny gry odchodzi z Blizzarda po 12 latach

John Hight, a więc teraz już były dyrektor naczelny World of Warcraft, pożegnał się z Blizzardem.


Adam Kołodziejczyk

Z rolą dyrektora naczelnego World of Warcraft pożegnał się John Hight, który był związany z Blizzardem od 2012 roku. Przez 12 lat pracy w firmie pomagał także w tworzeniu Overwatcha czy Warcrafta 3: Reforged. Swą przygodę zawodową w Blizzardzie rozpoczynał od pracy przy dodatku Mists of Pandaria do World of Warcraft. O swym odejściu z firmy poinformował na platformie X (dawniej Twitter).

W pożegnalnym wpisie Hight podziękował wszystkim osobom w Blizzardzie, z którymi miał okazję pracować i podkreślił to, jak niezwykłych developerów spotkał w firmie. Co jednak jest chyba najbardziej interesujące, Hight absolutnie nie ogłosił zakończenia gamedevowej kariery. Choć, jak przyznał, nie ma obecnie żadnych sprecyzowanych planów odnośnie do tworzenia gier, to jest bardzo podekscytowany tym, jakie możliwości się teraz przed nim otwierają.

Będziemy zatem musieli obserwować ruchy Highta, aby dowiedzieć się, nad jakim projektem będzie teraz pracować. Tymczasem, jak sam powiedział, możemy spotkać go w World of Warcraft, ale nie jako dyrektora, a po prostu zwykłego gracza. Możemy się pewnie spodziewać, że niedługo będzie zagrywał się razem z innymi fanami w nadchodzący dodatek The War Within.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów271

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze