14.02.2024, 15:00Lektura na 2 minuty

World of Warcraft: Abonament w Argentynie podrożeje o 3000%

Wielka podwyżka miesięcznej subskrypcji World of Warcraft ma związek z narastającą inflacją.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Niezrównoważona polityka fiskalna, brak zaufania do własnej waluty czy próba przeprowadzenia rewolucji wolnorynkowej przez nowego prezydenta Argentyny Javiera Mileię przyczyniła się do narastającej inflacji w kraju Ameryki Południowej, a tym samym do tragicznej sytuacji ekonomicznej. Wpłynęło to również na tamtejsze ceny gier, które w listopadzie zeszłego roku na Steamie wzrosły o 2900%. Teraz dotknęło to również graczy World of Warcraft. 

Polacy za granie w World of Warcraft płacą około 56 złotych miesięcznie, co daje prawie 14 dolarów. W Argentynie kwota ta wynosiła 650 pesos, co w tym momencie daje w przeliczeniu około 0,78 dolara. Blizzard postanowił podnieść tę stawkę do 12 000 pesos. 

Sprawa wydaje się prosta: Blizzard dostosowuje cenę do kwoty wymiany argentyńskiego pesos, aby nie być stratnym na rynku Ameryki Południowej. Nic nie jest jednak tak zerojedynkowe, bo pod uwagę należy brać również 60% podatku, jaki obywatele Argentyny muszą zapłacić za przekonwertowanie płatności na dolary. Kwota ta daje ponad 7000 pesos, które należy dodatkowo zapłacić przy odnowieniu miesięcznego abonamentu. W przeliczeniu na dolary to tak, jakby Blizzard postanowił podnieść cenę subskrypcji z 14 dolarów na prawie 23. Warto zaznaczyć, że średnia krajowa płaca przeciętnego obywatela Argentyny wynosi 118 000 pesos. 

Steam i World of Warcraft to zapewne nie jedyne miejsca, w których w niedługim czasie wzrosną koszta usług na argentyńskim rynku.  


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów314

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze