1
8.09.2022, 09:45Lektura na 2 minuty

Wolfenstein: Enemy Territory – Twórcy postawili dedykowane serwery do 20-letniej gry

id Software wskrzesiło 4 dedykowane serwery do Wolfensteina: Enemy Territory, pozwalając graczom na zabawę bez modów.

Czy ktoś pamięta jeszcze Wolfensteina: Enemy Territory? Archaiczna strzelanka osadzona w klimatach drugiej wojny światowej, będzie niedługo obchodzić swoje 20. urodziny. Seria Wolfenstein oczywiście jeszcze żyje i ma się dobrze, a kolejna część powinna się ukazać w najbliższej przyszłości.

Niestety fakt, że od premiery Enemy Territory minęło tyle lat, drastycznie wpływa na liczbę aktywnych graczy. Tym bardziej jednak zadziwiające jest, że dla pięćdziesiątki osób id Software postanowiło wskrzesić 4 oficjalne serwery. Dodatkowo od niedawna tytuł jest dostępny na Steamie w formie free-to-play, więc może to pomóc przynajmniej częściowo zebrać nowych chętnych do gry.

Pojawiły się 4 serwery (pozbawione wszelkich modów, działające na podstawowej wersji gry), po jednym na każdy region:

  • Stany Zjednoczone,
  • Europa,
  • Australia,
  • Wielka Brytania.

Co ciekawe: do takiego ruchu najpewniej popchnęły twórców niektóre z recenzji, wystawionych na przykład na Steamie. Część graczy ewidentnie potrzebowała wersji niezmodowanej, o czym nie omieszkała wspomnieć. Głosy te z pewnością dotarły do twórców, bo na oficjalnej stronie część komunikatu odnosi się bezpośrednio do tej prośby.


Chociaż społeczność hostowała – i nadal hostuje – serwery z różnymi modyfikacjami i niestandardowymi mapami, które gorąco polecamy, rozumiemy również, że wielu graczy szuka bardziej nostalgicznych wrażeń.


id Software

Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze