13.05.2024, 10:00Lektura na 1 minutę

Windows 11: Widżety w menu Start i reklama Game Passa w ustawieniach

Kolejny miesiąc, kolejne zmiany testowane w ramach nowej aktualizacji Windowsa 11.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

W najnowszej wersji testowej Windowsa 11 pojawiła się ciekawa nowość, a mianowicie – dodatkowy panel mający stanowić przestrzeń do wyświetlania widżetów. Został on wprowadzony ukradkiem w aktualizacji 26212, a uwagę na niego zwróciło konto Albacore w serwisie X:

Wspomniany panel może zostać przyklejony do menu Start (zarówno z jego lewej, jak i prawej strony) i, jak zostało już wspomniane, posłuży jako miejsce, w którym niektóre aplikacje będą mogły wyświetlać przydatne informacje. Na zaprezentowanych zrzutach ekranu widać jedynie widżet pogodowy oraz ten prezentujący informacje odnośnie do indeksu VIX.

Warto przy tym zauważyć, że opisywana nowość dostępna jest obecnie jedynie w ramach wersji beta najnowszej odsłony systemu Microsoftu. Oznacza to, że przed swoim oficjalnym debiutem może zaliczyć gruntowną przebudowę. Istnieje również szansa na to, że pomysł ten zostanie całkowicie zarzucony.

Na wzmiankę zasługuje także fakt, że w panelu ustawień Windowsa 11 zagości reklama usługi Xbox Game Pass.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/05/10/announcing-windows-11-insider-preview-build-26120-470-dev-channel/

Gigant z Redmond zapewnia przy tym, że będzie ona wyświetlona tylko i wyłącznie osobom, które regularnie wykorzystują swój komputer do grania.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów946

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze