6
19.03.2020, 11:49Lektura na 2 minuty

Wiedźmin: Chcielibyście porozmawiać z Geraltem? Sztuczna inteligencja wam to (kiedyś) umożliwi [WIDEO]

Czasem odrobinkę bełkocze bez ładu i składu, ale można zrzucić to na karb stojącego przed nim kufla.


Witold Tłuchowski

Rosyjskie The Mind Simulation Lab zajmuje się badaniem i tworzeniem sztucznej inteligencji, w tym również pracami nad silną sztuczną inteligencją (w skrócie: będącą w stanie rozumować jak człowiek). Jednym z celów firmy jest znalezienie jej zastosowania również w grach wideo: uczyńmy NPC-ów mądrymi – jak mówią sami twórcy. Miałoby to pomóc uczynić światy naszych ulubionych produkcji jeszcze bardziej atrakcyjnymi, a postaci niezależne stałyby się żyjącą jego częścią.

Autorzy wspominają o „zaprzyjaźnianiu się z NPC-ami”. Nie boją się zresztą naprawdę dużych słów:


To nowy rodzaj życia, ponieważ bohaterowie ci będą zachowywać się jak prawdziwi ludzie, będą mieli unikalne cechy charakteru, bogatą wiedzę, zainteresowania, marzenia, cele życiowe i, co najważniejsze, będą zdawać sobie sprawę, że są mieszkańcami świata gry, tak jak ludzie zdają sobie sprawę, że są mieszkańcami tego świata.


Odrobinę przerażająca wizja, sami przyznacie.

The Mind Simulation Lab, z racji tego, że członkowie zespołu są wielkimi fanami gier CD Projektu, postanowiło zacząć swoje próby od postaci Geralta z Rivii. Pierwsze efekty możecie zobaczyć poniżej:

Rozmowa ta miejscami przypomina oczywiście pogawędkę ze średnio rozgarniętym botem, jednak The Mind Simulation Lab zapewnia, że stoi za tym wciąż ucząca się sztuczna inteligencja. Będziemy obserwować ten projekt z zaciekawieniem (a część z nas pewnie i z niepokojem). Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.


Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze