3
5.06.2024, 11:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Wiedźmin 3: Gracz odtworzył „oryginalne” zakończenie przy pomocy edytora modów

Najnowsze znaleziska potwierdzają, że CD Projekt Red przed premierą zmodyfikowało zakończenie Wiedźmina 3.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Pamiętacie końcówkę Dzikiego Gonu? Geralt zabił Eredina oraz ruszył na dalsze poszukiwania Ciri. Najnowsze znaleziska gracza o nicku glassfish777 sugerują, że przed premierą finał Wiedźmina 3 był bardziej rozbudowany – między śmiercią Eredina, a odnalezieniem Cirilli znajdowała się jeszcze jedna sekwencja, w której Biały Wilk trafiał do obozu Nilfgaardu, gdzie dochodził do siebie pod opieką medyków. Usuniętą zawartość możecie zobaczyć na nagraniu poniżej.

W nilfgardzkim obozie Rzeźnik z Blaviken mógł m.in. porozmawiać z żołnierzami oraz wziąć udział w pogrzebie Cracha, podczas którego Hjalmar zarzucał Geraltowi zdradę. Zakończenie wyjaśnia także, skąd Gwynbleidd i Yenn wiedzieli o tym, że Ciri dalej znajduje się na Skellige – w ustaleniu położenia córki Emhyra pomogła im Loża Czarodziejek. Różnic między zakończeniami jest więcej  – amnestia Loży okazała się kłamstwem, a cesarz rozkazał aresztować członkinie organizacji.

Trudno powiedzieć, dlaczego CD Projekt Red podjął decyzję o skróceniu zakończenia Dzikiego Gonu. Można założyć, że liczne dialogi niekorzystnie wpływały na tempo finału – w oficjalnej wersji Wiedźmina 3 akcja pędzi na złamanie karku, żeby zatrzymać się dopiero przy rozmowie Geralta, Avallacha i Ciri, co wydaje się być bardziej emocjonującym rozwiązaniem. Podoba wam się oficjalne zakończenie Dzikiego Gonu? Czy może wolelibyście zamknąć historię Zireael w bardziej rozbudowanej formie?

Strasznie szybko ten czas leci – za niecały rok minie 10 lat od premiery Wiedźmina 3, a CD Projekt Red z pewnością przygotuje na tę okazję coś wyjątkowego dla fanów przygód Geralta i spółki. Warto pamiętać, że polska korporacja pracuje nad kolejną odsłoną, do której przydzielono ponad 400 developerów, a w produkcji znajduje się również remake części pierwszej. Na więcej informacji o obu wiedźmińskich projektach niestety będziemy musieli jeszcze trochę poczekać…


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów407

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze