1
29.11.2023, 12:45Lektura na 2 minuty

Weterani Rockstara dołączają do Absurd Ventures Dana Housera

Dan Houser zbiera wokół Absurd Ventures coraz więcej prominentnych nazwisk.

Minęły już dobre trzy lata, od kiedy współzałożyciel Rockstara, Dan Houser, opuścił swoje studio. Legendarny twórca nie podał wtedy dokładnego powodu odejścia. Niemniej fakt, że już w 2019 udał się na dłuższy urlop, może dowodzić, że Houser nie był zadowolony z kierunku, jaki obrał Rockstar. Później dowiedzieliśmy się o jego nowej firmie, Absurd Ventures, której jednym z filarów działalności będą gry wideo, ale nie tylko. Spod jej rąk mogą wyjść takżę książki, animacje oraz podcasty. W czerwcu tego roku zaś ujrzeliśmy, jak można było się spodziewać po nazwie firmy, absurdalny filmik promujący Absurd Ventures.

Tym razem wieści dotyczące Absurd Ventures dotyczą dwóch nazwisk: Lazlowa Jonesa oraz Michaela Unswortha. Pierwszy z nich zwolnił się ze studia w tym samym roku co Dan Houser. Tłumaczył to, jak podaje VGC, chęcią podjęcia się innych projektów. Jones przez 20 lat doglądał praktycznie wszystkich hitowych produkcji Rockstara jako scenarzysta oraz producent. Teraz zaś, jak podał francuski BeeGeek, będzie zajmował stanowisko współzałożyciela Absurd Ventures.

Drugi z nich, czyli Michael Unsworth, trzy miesiące temu opuścił szeregi Rockstara, w którym przepracował 16 lat. Do tamtego czasu zajmował stanowisko wiceprezesa ds. pisania oraz głównego scenarzysty przy sporych hitach Gwiazd Rocka, takich jak czwarta i piąta część GTA oraz obie odsłony Red Dead Redemption. Jak zauważył wspomniany BeeGeek, w studiu Dana Housera ma stanąć na czele pisanych w nim historii jako Head of Story.

Absurd Ventures
Poza piątą częścią Grand Theft Auto Unsworth z pewnością pracował także przy „szóstce”.

Do tej pory nie poznaliśmy żadnego z planowanych projektów firmy Dana Housera. Choć można przyjąć, że nie będą to typowe, mainstreamowe produkcje. W końcu nie zakłada się studnia z „Absurd” w nazwie, by przez 10 lat doić tę samą grę, jak pewne inne studio. Więcej absurdu zobaczycie także na stronie Absurd Ventures.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów104

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze