10
1.10.2018, 18:36Lektura na 2 minuty

Weedcraft Inc: Nadchodzi polski tycoon o hodowli marihuany [WIDEO]

I ty masz szansę zostać potentatem przemysłu ziołowego.


Jakub „rajmund” Gańko

„Sadzić, palić, zalegalizować” – tak w skrócie można określić najnowszą produkcję warszawskiego studia Vile Monarch. Pod szyldem Weedcraft Inc nie kryją się żadne niespodzianki – to dokładnie taka gra, jakiej można by się było spodziewać po tytule. Mamy więc do czynienia ze strategią ekonomiczną skupiającą się na hodowli oraz późniejszej sprzedaży marihuany. Temat z pewnością przyciąga uwagę, twórcy jednak przekonują, że nie zależy im wyłącznie na wywoływaniu kontrowersji (choć z pewnością nimi nie pogardzą – same w sobie są w końcu doskonałą reklamą).

W informacji prasowej przekazanej przez wydawcę, znanego z dystrybucji niekończącej się serii Serious Sam czy Hotline Miami Devolver Digital, czytamy, że Weedcraft Inc ma trochę większe ambicje. Gra ma skupić się na finansowym, politycznym, a nawet kulturowym aspekcie handlu marihuaną, co może być szczególnie ciekawe dzięki osadzeniu jej akcji w USA, gdzie podejście do niego różni się w zależności od stanu. Pokazując graczom zróżnicowane mechanizmy prowadzenia szemranego biznesu – m.in. poprzez wpływanie na polityków, by zalegalizowali działalność, czy wyszukiwanie kruczków prawnych – może stać się początkiem głębszej dyskusji.

O poważnym podejściu twórców do tematu wiele mówi opublikowany dziś w sieci zwiastun produkcji, w którym pojawia się zarówno Bernie Sanders, jak i bohater ostatniej serii popularnych memów ziołowych – Elon Musk. Możemy się też przyjrzeć utrzymanym w oryginalnej, komiksowej stylistyce fragmentom rozgrywki.

Studio Vile Monarch zapewnia, że chce w swojej produkcji nawiązywać do najlepszych tycoonowych klasyków, na razie jednak nie mieliśmy okazji poznać warszawiaków od tej strony. Ich poprzednie produkcje to cykl symulatorów walk na obelgi, Oh...Sir!! The Insult Simulator, oraz zabawna strategia czasu rzeczywistego Crush Your Enemies. Wszystkie dotychczasowe dzieła Vile Monach łączy za to humorystyczny charakter, którego raczej nie zabraknie i tym razem.

O tym, jak studio poradzi sobie z tematem marihuany, przekonamy się dopiero w przyszłym roku, ale już w następnym numerze CD-Action znajdziecie dwie strony poświęcone wrażeniom z gry. Weedcraft Inc został zapowiedziany na razie wyłącznie na PC, lecz nie wykluczono, że w przyszłości może się doczekać portów również na inne platformy. Warto wspomnieć, że nad ścieżką dźwiękową tytułu pracują polscy raperzy, w tym DJ Eprom (znany też jako Sztigar Bonko) oraz ES.CE.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1867

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze