1
13.05.2024, 11:00Lektura na 2 minuty

Warner Bros. zmienia decyzję. Gry Adult Swim Games nie znikną ze Steama

Warner Bros. Discovery wybudziło się z dziwnego transu i wycofało się ze swoich wcześniejszych planów dotyczących Adult Swim Games.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Warner Bros. to kolejna firma, która w 2024 podjęła rękawicę i walczy w prestiżowym konkursie – nagrodą główną jest tytuł najgorszego wydawcy w branży gier wideo. Korporacja planuje dalej skupiać się na grach-usługach pomimo sukcesu singlowego Hogwarts Legacy oraz porażki sieciowego Suicide Squad: Kill the Justice League. Wydawało się, że ofiarami nowej twarzy Warner Bros. będą twórcy z Adult Swim Games, których produkcje miały zniknąć ze Steama.

No właśnie, miały. Po ogłoszeniu kontrowersyjnej decyzji w internecie zawrzało, zarówno po stronie graczy, jak i samych producentów związanych z firmą. Najgłośniej dało usłyszeć pretensje Owena Deery’ego oraz Landona Podbielskiego. Sytuacja była o tyle kuriozalna, o ile według ich relacji wydawca nie chciał zgodzić się na zwrócenie praw autorskich twórcom. Obecnie sytuacja jest zgoła odmienna. Panowie poinformowali na swoich profilach społecznościowych, że wydawca „złagodniał” i ich gry nie zostaną usunięte ze Steama. Podobnie będzie z częścią innych produkcji, które nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Niestety nie wszyscy mogą liczyć na taki szczęśliwy obrót spraw. W gronie Adult Swim Games znajdują się jeszcze tytuły, co do których nie podjęto ostatecznej decyzji. Twórcy tych gier nawet nie powiadomiono w marcu o decyzjach dotyczących wycofaniu ich dzieł ze Steama.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów472

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze