10
15.05.2019, 11:44Lektura na 2 minuty

Wampir: Maskarada – Powstaje RPG w Świecie Mroku

Zaraz, chwila – jeszcze jedno?


Witold Tłuchowski

Z pewnością zapowiedź następcy kultowego Bloodlines była jednym z ważniejszych i wzbudzających ekscytację wydarzeń tego roku dla wszystkich fanów erpegów. Nie wszyscy jednak być może pamiętają, że gra Paradoksu nie jest jedynym przedstawicielem gatunku dziejącym się w uniwersum, w którego dane nam będzie zagrać w 2020. O tworzonym przez Cyanide Werewolf: The Apocalypse jest może nieco ciszej (chociaż troszkę mamy się o nim dowiedzieć na najbliższym E3), mimo że z pewnością warto mieć na tę grę oko. Okazuje się, iż powyższe tytuły nie będą dla graczy jedyną okazją na zatonięcie w Świecie Mroku.

Francuski wydawca Bigben (notabene zajmujący się również wspomnianym Werewolfem) ogłosił, że w produkcji znajduje się jeszcze jedna produkcja oparta na licencji Wampira: Maskarady, powstająca we współpracy z Paradoksem. Jej tworzeniem zajmuje się znane z ambitnego i intrygującego The Council (z którego pochodzi powyższy obrazek) studio Big Bad Wolf. Nowy tytuł ma być narracyjnym erpegiem inspirowanym zasadami tradycyjnego, papierowego systemu i ma przy tym „zdefiniować gatunek”. Póki co wiemy tylko tyle, a jakiekolwiek konkrety mamy poznać na sierpniowym Gamescomie, chociaż już teraz możemy spokojnie stwierdzić, że Wampir od Big Bad Wolf będzie z pewnością mógł się pochwalić o wiele mniejszą skalą niż wysokobudżetowe Bloodlines 2. Co oczywiście nie oznacza, że, pamiętając zwłaszcza o narracyjnych zabiegach z The Council, nie będzie wart naszej uwagi.


Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze