7
3.10.2019, 08:50Lektura na 2 minuty

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Przybysze zmierzą się z pozostałymi frakcjami

Czy jest coś, czego nie zrobicie dla wiedzy?

Zbliżająca się powoli premiera nowego erpega od Paradoksu budzi wśród fanów mieszane odczucia: z jednej strony wszyscy jesteśmy podekscytowani powrotem legendarnego Bloodlines, z drugiej – prezentowane gameplaye jakoś nie zachwycają. Stąd niektórzy spekulują, że powinniśmy być właściwie pewni przesunięcia daty premiery, ponieważ w innym wypadku skończy się to dla tytułu fatalnie. Być może przesadzają, ale faktycznie gra nie wywołuje już takiego entuzjazmu jak przy pierwszej zapowiedzi.

Marketingowa machina nie zamierza się jednak zatrzymywać – po tym, jak zaprezentowali nam klany występujące w drugim Bloodlines, twórcy wzięli się za frakcję. Zawitaliśmy więc do starych domostw Pionierów, wypiliśmy kieliszek wina (oby) z Camarillą, a także prawie poznaliśmy Barona, chociaż ostatecznie mogliśmy pogadać tylko z jego ludźmi. Tym razem przyszła pora na Przybyszów (w oryginale: Newcomers).

Grupa ta zaczynała jako jeden z odłamów wampirzego klanu Tremere, któremu od samych początków zabraniano działać na terenie Seattle. Było tak do czasu, aż przywódca Camarilli, książę Alec Cross, nie zezwolił im na dostęp do terytorium lokalnego uniwersytetu. Czarnoksiężnicy przybyli więc aż z Europy, aby osiąść w tym miejscu – i nikt nie wie, w jakim celu przybyli oraz co skłoniło Crossa do wpuszczenia ich do miasta.

Czym bowiem mógł go przekonać charyzmatyczny i mający wizję Viktor Goga zwany również Profesorem? Ten w końcu gra w wyjątkowo odważną grę: oferuje bowiem każdemu wampirowi, który dołączy do jego organizacji, bezpieczny dostęp do krwi na jednym z najbogatszych łowisk w mieście. A także „obietnicę czegoś większego”. Sprawia to, że taki Baron (a może tylko jego ludzie...?) uznał Profesora za najgroźniejszego konkurenta, co z pewnością doprowadzi do konfliktu.

Nikogo nie zdziwi też, iż Przybysze są przy okazji najlepiej wykształconą i najbardziej uczoną z frakcji – w końcu wywodzą się od magów krwi, a przy tym nie bez powodu za swoją siedzibę wybrali uniwersytet. A że wampirza nauka nie wyklucza się wcale z okultyzmem, spotkamy tutaj także i osoby parające się tą drugą rzeczą. Wszystko dla wiedzy, ot co.


(Kliknij, aby powiększyć)

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zachwyci lub rozczaruje posiadaczy pecetów, PS4 i Xboksów One w marcu 2020.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze