3
15.01.2019, 18:10Lektura na 2 minuty

„Uncharted”: Poznaliśmy kolejnego reżysera filmu

Do pięciu razy sztuka?


Jakub „rajmund” Gańko

David O. Russell, Neil Burger, Seth Gordon, Shawn Levy. Co łączy te cztery nazwiska? Wszyscy ci reżyserzy w którymś momencie swojej kariery byli związani z projektem filmowego „Uncharteda”. Ostatni z nich zrezygnował w grudniu, by skupić się na reżyserii „Free Guy”. To ten film, gdzie Ryan Reynolds ma zagrać człowieka, który odkrył, że jest enpecem w grze. Dziś już wiemy, że miejsce Levy'ego za kamerą „Uncharted” zajmie Dan Trachtenberg. 37-letni Amerykanin dał się poznać światu przede wszystkim jako twórca „Cloverfield Lane 10”, a także reżyser jednego odcinka trzeciego sezonu „Black Mirror”. Co ciekawe, jego epizod „Playtest” poświęcony był bliskiej nam tematyce VR.

Przenosiny przygód Nathana Drake'a na wielki ekran marzą się włodarzom Sony co najmniej od 2008 roku. W tym czasie projekt dynamicznie ewoluował. Dość wspomnieć, że pierwsza wersja przygotowywana przez Davida O. Russella miała skupić się na rodzinie Drake'a, która pilnowałaby porządku w świecie handlarzy zabytkami i dziełami sztuki. Brzmi kuriozalnie? Dodajmy, że inspiracją dla Russella miał być „Fighter”, a nawet „Rodzina Soprano”, zaś do głównej roli przymierzał się - jeśli wierzyć plotkom - Mark Wahlberg.

Innym zainteresowanym rolą Nathana Drake'a był jego imiennik, znany z nieodżałowanego serialu „Firefly” Nathan Fillion. Aktor zresztą w końcu spełnił swoje marzenie i wcielił się protagonistę gier studia Naughty Dog, tyle że w ramach fanowskiej krótkometrażówki. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami główną rolę w filmie Trachtenberga wciąż ma grać Tom Holland, czyli ostatni odtwórca postaci Petera Parkera. Obecnie to właśnie jego obowiązki - związane z zaplanowaną na lato promocją filmu „Spider-Man: Far From Home” - mogą być główną siłą hamującą rozpoczęcie zdjęć. Sony ma jednak nadzieję ruszyć z nimi jeszcze w tym roku.

Pod uwagę wciąż jest brany scenariusz Joego Carnahana, stanowiący prequel historii doskonale nam znanych z gier. Film ma przybliżyć nam młodość Drake'a i pokazać go jako początkującego poszukiwacza przygód, który dopiero zdobywa doświadczenie pod okiem Sully'ego. Producentami obrazu będą Charles Roven, Alex Gartner oraz Ari i Avi Aradowie.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1904

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze