8
3.07.2022, 13:30Lektura na 2 minuty

Ubisoft wyłącza funkcje online dla starszych gier

Oznacza to, że gracze stracą dostęp do wielu DLC. Ubisoft zamierza uśmiercić m.in. pierwsze Assassin’s Creedy i Far Cry 3.

Ubisoft wyłącza usługi online dla kilku starszych gier, w tym Anno 2070, Far Cry 3, Prince Of Persia: Zapomniane Piaski i Splinter Cell: Blacklist. Dla kilku z tych gier oznacza to, że od 1 września „instalacja i dostęp do DLC będą niedostępne” - czytamy na stronie wsparcia Ubisoft.

W sumie uśmiercone funkcje online będzie miało 15 gier, 11 z nich na PC. Gracze nie będą już mogli grać w trybach wieloosobowych lub kooperacyjnych, a także w niektórych przypadkach korzystać z nagród, statystyk lub serwisów informacyjnych. Tryby dla jednego gracza powinny pozostać dostępne.


Ludzie nie będą mogli uzyskać dostępu do produktów, za które zapłacili. Zamknięcie usług online dla niektórych starszych gier pozwala nam skupić nasze zasoby na dostarczaniu wspaniałych doświadczeń dla graczy, którzy grają w nowsze lub bardziej popularne tytuły. Decyzja o zamknięciu usług online dla danego tytułu jest zawsze podejmowana z uwzględnieniem naszej bazy graczy, w tym poziomu zainteresowania, jakie wciąż mają w danej grze.


Ubisoft

Wydawca zaznacza, że porzucenie kilku projektów oznacza skupienie większej uwagi na zupełnie innych. W opublikowanych ostatnio informacjach francuski gigant przyznał, że chce swoimi grami nie tylko bawić, ale także uczyć. Stawia więc na edukację poprzez granie.

Gry na PC, które stracą funkcje online 1 września, to:

 1. Anno 2070 (grę czeka wcześniej aktualizacja)
 2. Assassin's Creed 2
 3. Assassin's Creed 3 (oryginalne wydanie; nie dotyczy remastera)
 4. Assassin's Creed Brotherhood
 5. Assassin's Creed Liberation
 6. Driver San Francisco
 7. Far Cry 3 (remaster bez zmian)
 8. Prince of Persia: Zapomniane Piaski
 9. Silent Hunter 5
 10. Space Junkies
 11. Splinter Cell: Blacklist

Obecność Space Junkies zaskakuje. Ta VR-owa gra została wydana przecież w 2019 roku. A mimo to po 1 września stanie się praktycznie niegrywalna. Produkcja pozostaje w sprzedaży, na Steamie można ją kupić z 75-procentową zniżką. Jaki jest jednak tego sens? Też chciałbym to wiedzieć.

Odpuszczenie kilkunastu produkcji może też być pokłosiem słabszych wyników finansowych Ubisoftu w ostatnim roku. Jego raport ujawnia, że tylko duże i nowe marki generują przychody.

Z pozostałych gier, Assassin's Creed 3, Brotherhood, Liberation HD, Driver San Francisco, Far Cry 3, Prince Of Persia: Zapomniane Piaski i Silent Hunter 5 mają dodatkową zawartość, która najwyraźniej nie będzie dostępna do zainstalowania lub dostępna po wyłączeniu.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze