5
22.12.2021, 12:15Lektura na 2 minuty

Ubisoft o NFT: „To zmiana, która wymaga czasu”

Wydawca pozostaje wierny swoim zasadom.


Rafał „hraboll” Pieczka

W wybranych krajach można testować Ubisoft Quartz, „pierwszą w historii platformę dla grywalnych i energooszczędnych NFT w grach AAA”. NFT (non-fungible token, czyli niewymienialny token) służy jako dowód własności unikalnego przedmiotu cyfrowego - w tym przypadku jedynego w swoim rodzaju przedmiotu z gry wideo. Pierwsze zasoby na platformie Quartz dotyczyły Ghost Recon Breakpoint i były oferowane za friko graczom, którzy spełnili określone kryteria.

Problem polega na tym, że „przyszłościowe rozwiązania” spotkały się z ostrą krytyką zarówno ze strony graczy, jak i samych pracowników wspomnianego wydawcy. Fani interaktywnej rozrywki uważają, że gamingowa branża nie potrzebuje romansu z przestrzenią blockchain, jak również zarzucają francuskiemu gigantowi chciwość. Mówi się o porzuceniu prawdziwych wartości – rzeczy, które interesują graczy. Nikt nie prosił o unikatowe przedmioty kosmetyczne ze specjalnymi numerami identyfikacyjnymi.

Ubisoft nie chce jednak rezygnować z NFT. Firma wierzy, że stworzy atrakcyjną ofertę dla kolekcjonerów, ludzi chcących mieć pewność, że posiadają przedmioty cyfrowe z ekskluzywnej, limitowanej oferty. Jak przekonuje Didier Genevois, dyrektor techniczny ds. technologii blockchain w Ubisoft, mamy tu do czynienia ze zmianą, która wymaga czasu. Podobno wydawca pozostanie wierny swoim zasadom. Chodzi głównie o „wykorzystywanie technologii w sposób odpowiedzialny” i „budowanie bezpiecznego środowiska”. Całe to badanie możliwości NFT ma ostatecznie zaowocować rozwiązaniami, które będą znaczące, korzystne dla graczy.

Przypomnę, że studio GSC World zamierzało dodać NFT do Stalkera 2. Protesty fanów doprowadziły do zmiany planów.


Czytaj dalej

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6
Brak okładki
Ghost Recon Breakpoint
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
7.5
Platformy
Vita, 3ds, PC
Gatunek
FPS
Producent
Ubisoft
Ghost Recon Breakpoint

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze