13.05.2022, 10:00Lektura na 2 minuty

Twórcy Conan Exiles tworzą multiplayerowy survival w świecie „Diuny”

Funcom pochwalił się nowym projektem: powstaje multiplayerowy survival w otwartym świecie inspirowanym „Diuną”. Ręce do pracy poszukiwane.


Patryk „Delighter” Żelazny

Pamiętacie, jak na początku 2019 dowiedzieliśmy się, że powstaje gra w świecie „Diuny” od twórców Conan Exiles, ale nic poza tym? Funcom do tej pory nie był zbyt wylewny, jeśli chodzi o informacje i dzielił się zaledwie drobnymi szczegółami. Teraz studio podjęło dość poważny krok i oficjalnie pochwaliło się tym, co tak naprawdę jest tworzone... poniekąd.

Produkcja nie posiada jeszcze nazwy i przedstawiana jest jako „nieogłoszony survival na podstawie Diuny”. Do jego tworzenia potrzeba całkiem sporej liczby rąk, zatem studio opublikowało nowe szczegóły projektu wraz z ogłoszeniami o pracę – otwartych jest aż 69 stanowisk.

Jak to w takich przypadkach bywa: zerkając na wymagania na poszczególne stanowiska, można wywnioskować niektóre cechy samej produkcji, na przykład w wymaganiach często jest mowa o Unreal Enginie 4.

Z samego komunikatu na oficjalnej stronie Funcomu wiemy też, że tytuł ukaże się na konsole nowej generacji. Dodatkowo współtwórcą najwyraźniej jest Nukklear – niemieckie studio, które miało okazję pracować przy Super Meat Boy Forever.

Niedawno ukazała też inna gra inspirowaną „Diuną”, przy której pracuje Funcom. Oczywiście mowa tutaj o Dune: Spice Wars, lecz produkcja dopiero trafiła do wczesnego dostępu. Może jeszcze warto wspomnieć: fakt, że developerzy pracują nad czymś nowym, nie oznacza, że Conan Exiles na tym straci; zajmują się nim dwa oddzielne oddziały i między innymi dlatego poszukiwani są nowi pracownicy.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1600

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane