5
24.05.2023, 14:30Lektura na 3 minuty

Twórcy Company of Heroes 3 z potężnymi zwolnieniami

Trzeba przyznać, że sytuacja Relic Entertainment wygląda nieciekawie.

Studio Relic Entertainment doświadcza pokaźnych zwolnień, bo pracę straciło aż 121 osób. Na Twitterze opublikowano oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Możemy przeczytać, że podobno wpływ na niełatwą decyzję miały m.in. niesprzyjające czynniki zewnętrzne, a w teorii zwolnienia powinny się przełożyć na całkowite skupienie na najważniejszych markach.

Relic i Sega nadal pragną rozwijać choćby niedawno wydane Company of Heroes 3. W komunikacie napisano, że restrukturyzacja Relic Entertainment ma wznieść zespół na pozycję siły, a to przełoży się na dalsze dostarczanie niesamowitych doświadczeń dla graczy z całego świata.

Company of Heroes 3 na Steam
Company of Heroes 3 na Steam

No dobra, to skoro już jesteśmy przy tych niesamowitych doświadczeniach dla graczy, chciałbym zwrócić uwagę na to, co aktualnie dzieje się na stronie tego tytułu na Steamie. Przyznam, że było to dla mnie zaskoczeniem, ponieważ oceny są… bardzo negatywne. Nie będę udawał, że jestem fanem tej produkcji, ale przecież recenzje Company of Heroes 3 były pozytywne, więc co się stało?

Komentarz o Company of Heroes 3
Komentarz o Company of Heroes 3

Rzuciłem okiem na komentarze i wygląda na to, że twórcy sięgnęli po mało eleganckie praktyki. Niejaki JamSHEED_THA_GOD napisał, że kupił strategię, a zaledwie dwa tygodnie później twórcy wrzucili do niej mikrotransakcje. To rzeczywiście nie brzmi zachęcająco i domyślam się, że być może jest to objawem m.in. wewnętrznych problemów z jakimi boryka się Relic Entertainment? Oczywiście mogę się mylić.

Widziałem, że inni są zdania, iż gra zwyczajnie nie jest dokończona, ma zbyt mało zawartości i wypada źle w porównaniu ze starszymi odsłonami serii. Dla jasności dodam, że na Steamie opublikowano też wiele pozytywnych ocen dotyczących Company of Heroes 3, lecz chciałem zwrócić uwagę na całkiem świeży wysyp negatywnych komentarzy.

Jeżeli natomiast chodzi o naszą recenzję, to 9kier tłumaczyła, iż w jej ocenie Company of Heroes 3 to bardzo solidna strategia z dwiema kampaniami i pomimo tego, że żadna z nich nie zachwyca, to obie można ograć z przyjemnością.

Widać zatem, że sporo zależy od indywidualnego podejścia, ale faktycznie dorzucanie mikrotransakcji do gier jakiś czas po ich premierze najczęściej w niczym nie pomaga i nie jest pozytywnie odbierane przez fanów. Teraz jeszcze doszły wieści o zwolnieniu sporej części zespołu, więc dalszy rozwój Company of Heroes 3 jednak może być w pewnym stopniu zagrożony.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze