3
22.05.2019, 18:26Lektura na 2 minuty

"Twisted Metal": PlayStation Productions przygotowuje swój pierwszy serial

Potwierdzono również dalsze prace nad ekranizacją "Uncharted".


Jakub „rajmund” Gańko

Dopiero co informowaliśmy o tym, że Sony bierze sprawy w swoje ręce i samo zajmie się przygotowywaniem filmów i seriali na podstawie swoich marek w ramach PlayStation Productions. Dziś już wiemy, jaki będzie pierwszy projekt tego studia. O dziwo nic nawiązującego do najbardziej popularnych w ostatnich latach serii na wyłączność, a serial na podstawie nieco przykurzonej serii Twisted Metal.

Marka, która zadebiutowała jeszcze w czasach PSX-a, a pierwsze dwie odsłony doczekały się nawet portów na PC, to brutalne zawody demolition derby, w których celem gracza jest przetrwanie na torze. Wyścigi to zdecydowanie zbyt łagodne określenie, gdyż do głosu dochodzą wszelkiej maści karabiny, bomby, a nawet broń atomowa. Skojarzenia z Mortal Kombat są tu chyba bardziej na miejscu.

Na przestrzeni siedmiu gier (ostatnia część trafiła w 2012 roku na PS3) poznaliśmy wielu charyzmatycznych kierowców oraz efektownych aren, a sama formuła corocznej rzeźni na drodze aż się prosi o przeniesienie na wielki ekran. W okolicach premiery ostatniej gry były już zresztą takie plany, nic z nich jednak nie wyszło. Miejmy nadzieję, że z serialem pójdzie lepiej.

Tony Vinciquerra z Sony Pictures potwierdził też przy okazji, że ekranizacja "Uncharted" w reżyserii Dana Trachtenberga znajduje się w zaawansowanej fazie powstawania. Na dalsze konkrety pewnie przyjdzie nam jeszcze poczekać.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1873

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze