23.02.2021, 09:37Lektura na 2 minuty

Twisted Metal: Ekranizacją klasyka z PlayStation zajmują się scenarzyści „Deadpoola”

Wybór chyba całkiem niezły, skoro serial ma być komedią akcji.


Witold Tłuchowski

Każdy chce mieć swoje filmy i seriale na podstawie gier. Resident Evil, The Last of Us, Fallout, Metal Gear Solid, Uncharted – to tylko mała próbka dobrze nam znanych tytułów, które niedługo trafią do kin lub na serwery portali streamingowych. Gruszek w popiele nie zasypia też Sony przygotowujące w tym momencie aż 10 adaptacji na podstawie marek PlayStation.

Firma nie sięga jedynie po najbardziej oczywiste produkcje. Już w 2019 zapowiadano przywrócenie do życia Twisted Metal, serii pamiętającej jeszcze pierwsze PlayStation. Materiał na ekranizację wydawał się faktycznie całkiem wdzięczny – starcia uzbrojonych po zęby (i to w skrajnych przypadkach w broń atomową) samochodów, za kierownicami których siedzą szalenie charyzmatyczni kierowcy, nie potrzebują do szczęścia fabuły.

Ta jednak na pewno nie zaszkodzi, szczególnie że wpływ na nią będą mieli – jak donosi Variety – Rhett Reese i Paul Wernick, scenarzyści „Deadpoola” i „Zombieland”. Za historię „Twisted Metal” odpowiada też Michael Jonathan Smith („Cobra Kai”) – cała trójka objęła przy tym stanowiska producentów wykonawczych adaptacji.

„Twisted Metal” ma być komedią akcji (skojarzenia z już wspomnianymi filmami mile widziane), opowiadającą o „wygadanym outsiderze przemierzającym postapokaliptyczne pustkowia wraz ze skorym do strzelanin złodziejem samochodów”. Jednym z czarnych charakterów serialu będzie Sweet Tooth, jeżdżący furgonetką z lodami klaun doskonale znany fanom growego pierwowzoru.

Data premiery wciąż nie jest znana.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze