19.04.2024, 13:30Lektura na 3 minuty
Informacja prasowa

Turtle Beach pochwaliło się nowymi akcesoriami do gier

Amerykańskie przedsiębiorstwo zaprezentowało nowy sprzęt, który może przypaść do gustu bardziej wymagającym graczom.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Jeszcze w tym roku do sprzedaży mają trafić nie tylko nowe modele bezprzewodowych słuchawek, lecz także szeroka gama myszek i klawiatura. Mimo wszystko w zapowiedzi zabrakło jednego z najważniejszych elementów, czyli ceny każdego z szumnie ogłoszonych urządzeń. Niewykluczone jednak, że zostaną one ujawnione bliżej terminu premiery, który również nie został sprecyzowany.

Stealth i Atlas

Pierwszymi z zaprezentowanych przez Turtle Beach produktów są trzy zestawy słuchawkowe: Stealth 600, Stealth 500 oraz Atlas Air. Pierwszy z modeli Stealth 600, został wyposażony w przetworniki Nanoclear o średnicy 50 mm i może poszczycić się nawet 80-godzinną żywotnością baterii na jednym ładowaniu. Wysoką jakością dźwięku może pochwalić się także Stealth 500, aczkolwiek w przypadku tego modelu żywotności baterii sięga „zaledwie” 40 godzin.

Z kolei Atlas Air zwraca na siebie uwagę charakterystycznym, otwartym tyłem. Rzeczony zestaw słuchawkowy obsługuje wysokiej jakości 24-bitowy dźwięk, będąc przy tym niezwykle lekkim, jako ze Atlas Air waży zaledwie 301 gramów. Jedno ładowanie wystarczy, aby słuchawki były w stanie pracować do 50 godzin, a ich wygląd będzie można modyfikować za pomocą pasków na głowę i poduszek nausznych.


Vulcan II i Burst II

Vulcan II, a w zasadzie Turtle Beach Vulcan II TKL Pro RGB, bo tak brzmi pełna nazwa sprzętu, jest magnetyczną mechaniczną klawiaturą w kompaktowej obudowie (co oznacza tyle, że sprzęt został odarty z klawiatury numerycznej). Klawisze zostały wyposażone w magnetyczne przełączniki z efektem Halla, z kolei oświetlenie RGB AIMO można kontrolować przy pomocy nowego oprogramowania Swarm II. Vulcan II dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.

Nieco miejsca warto poświęcić także bezprzewodowej myszy do gier Burst II Air. Waży ona zaledwie 47 gramów, a precyzyjny czujnik optyczny Owl-Eye 26K dba o to, aby korzystanie z niej było prawdziwą przyjemnością. Nie ma także powodów do obaw w kwestii żywotności przycisków – dzięki zastosowaniu przełączników optycznych TITAN, ich cykl życia wynosi około 100 milionów kliknięć. Podczas korzystania z podwójnej łączności bezprzewodowej 2,4 GHz Burst II Air jest w stanie wytrzymać do 40 godzin ciągłego użytkowania, z kolei w przypadku Bluetooth liczba ta wzrasta do aż 120 godzin. Gryzoń będzie dostępny zarówno w kolorze czarnym, jak i białym.

Jak już zostało napomknięte, ceny wymienionych powyżej urządzeń nie zostały ogłoszone. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nowy sprzęt Turtle Beach ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku, niewykluczone, że niedługo poznamy kwotę, jaką przyjdzie nam za niego wysupłać.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów886

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze