6
8.03.2021, 11:40Lektura na 2 minuty

Tomb Raider: Trylogia wyciekła w sklepie Microsoftu

Na razie nie zająknięto się słowem o odświeżonych wersjach dla konsol nowej generacji.

Lara Croft przez lata pozostawała jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon gier wideo, błyskawicznie stając się megagwiazdą, której fenomen wykroczył poza nasze medium. Niestety, rosnącej popularności bohaterki towarzyszyły produkcje niepotrafiące jej dorównać. The Angel of Darkness okazało się katastrofą, grzebiącą – jak się przez chwilę wydawało – szanse na świetlaną przyszłość Lary. Wydawca nie skreślił jednak serii i zamiast tego przekazał ją w ręce nowych developerów. Ci nie zawiedli: Crystal Dynamics najpierw stworzyło udaną trylogię Legendy, a kilka lat później przyniosło serii całkowitą rewolucję Tomb Raiderem z 2013.

Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, przyciągając do cyklu miliony nowych fanów. Choć Lara zmieniła się miejscami nie do poznania, nie mamy jej chyba tego za złe – w końcu przez te dwie dekady zdążyliśmy się zmienić i my sami. Teraz wszyscy, którzy do tej pory po najświeższe odsłony nie sięgnęli, zyskają ku temu świetną okazję.

W Microsoft Store na krótki moment pojawiła się Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy. Choć stronę produktu szybko ze sklepu usunięto, gracze byli szybsi – dzięki temu wiemy więc, że kolekcja trafi do sprzedaży już 18 marca. W jej skład wejdą Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider i Shadow of the Tomb Raider, rzecz jasna wraz ze wszystkimi wydanymi DLC. O odświeżonych wersjach dla nowej generacji konsol nic niestety nie wspomniano.

Całość będzie miała prawdopodobnie związek z obchodzonymi w tym roku 25 urodzinami Tomb Raidera. Z tej okazji powstaje także animacja Netfliksa z Larą Croft w roli głównej.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze