26
22.05.2019, 12:26Lektura na 2 minuty

THQ Nordic kupuje studio Piranha Bytes oraz prawa do marki Gothic

Nie zapomina też o Risenie i Eleksie.


Paweł „Cursian” Raban

THQ Nordic wpadło ostatnio w zakupowy szał, a w swojej kolekcji ma już między innymi znane z Kingdom Come: Deliverance Warhorse oraz prawa do takich marek jak Kingdoms of Amalur czy Carmageddon. Najnowszy nabytek z pewnością wzbudzi nad Wisłą jeszcze więcej emocji, bo firma przyjęła pod swoje skrzydła odpowiedzialne między innymi za Gothica Piranha Bytes. Studio nie straci swobody twórczej i dalej będzie mogło podchodzić do swoich projektów tak, jak uważa to za stosowne. Jednocześnie THQ pozyskało też prawa do Risena, Eleksa oraz Gothica. W tym miejscu warto przypomnieć, że ostatnią grą z serii Gothic, za jaką odpowiadają „Piranie” jest „trójka”. Studio nie miało nic wspólnego z chłodno przyjętą przez fanów Arcanią, bowiem po rozstaniu z JoWooD czasowo utraciło prawa do marki.

Co z kolejnymi projektami? Na temat nowego Gothica wszyscy milczą jak zaklęci, ale na następną wyprawę powoli szykuje się już Jax. Tuż pod ogłoszeniem o przejęciu „Piranii” na stronie THQ można znaleźć dział FAQ, a w nim pytanie o Eleksa 2, opatrzone odpowiedzią: „półoficjalny komentarz: zgadnij”. To, że gra powstaje, faktycznie nie jest specjalnie zaskakujące, bo wszystko wydało się jeszcze przed premierą „jedynki”, kiedy firma otrzymała dofinansowanie w ramach projektu Kreatywna Europa.


Czytaj dalej

Redaktor
Paweł „Cursian” Raban

Jestem wielbicielem turówek i wszelkiej maści erpegów: zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Do tego zdeklarowanym zwolennikiem tytułów dla jednego gracza, przy czym od tej zasady istnieje jeden poważny wyjątek – World of Warcraft. W Azeroth przesiedziałem więcej godzin, niż chciałbym przyznać, raz ciesząc się każdą chwilą, kiedy indziej zrzędząc na czym świat stoi. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki (niemal zawsze fantastyki), za to spokojnie obyłbym się bez kina i seriali. Z CDA związany jestem od 2011 roku.

Profil
Wpisów3207

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze