2
23.12.2021, 10:31Lektura na 2 minuty

The Wolf Among Us 2: Garść nowych informacji

Twórcy dotrzymali słowa.


Rafał „hraboll” Pieczka

Nie jest tajemnicą, że The Wolf Among Us 2 znajduje się w fazie aktywnego rozwoju. Ba, udało się już zakończyć prace nad scenariuszem, aby następnie móc skupić się na sesjach motion-capture. Według przedstawionych informacji, gra korzysta z potencjału technologii Unreal Engine. Zmiana silnika zaowocowała pozytywnymi rezultatami, w tym płynniejszą realizacją całego projektu. Reaktywowane Telltale Games (50 procent obecnego personelu to przedstawiciele starego TG) jest przekonane, że uda się uniknąć kłopotliwego crunchu, czyli pracy w nadgodzinach.

Telltale współpracuje z AdHoc, zespołem złożonym z byłych twórców pierwowzoru, choćby scenarzystów i reżyserów. Pewne zadania są wykonywane również przez innych zewnętrznych developerów. Wybrano filozofię „rozproszonego rozwoju”, aby osoby zaangażowane w tak wymagające przedsięwzięcie mogły zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Co więcej, The Wolf Among Us 2 będzie zasadniczo gotowe już w momencie premiery pierwszego odcinka. Oznacza to, że gracze nie będą musieli czekać miesiącami na kolejną porcję mocnych wrażeń.

Źródło: Telltale Games

Jak donosi Game Informer, akcja The Wolf Among Us 2 rozgrywa się sześć miesięcy po wydarzeniach znanych z części pierwszej. Śnieżka obejmuje stanowisko zastępcy burmistrza Fabletown, zaś Bigby wciąż walczy o zmianę wizerunku – od typowego bajkowego złoczyńcy do szeryfa i protektora. W grze pojawią się nowe postacie, a także połażono nacisk na prezentację różnych zakątków Nowego Jorku. Samo miasto będzie ważnym elementem nowej historii. Historii przedstawiającej między innymi problemy wynikające z konieczności ukrywania prawdziwej tożsamości. Telltale Games chce tworzyć „ludzkie doświadczenie bycia postacią z bajki, które, podobnie zresztą jak komiks, odrzuca fantazję i pozostawia graczowi wiele niewygodnych i niejednoznacznych decyzji do podjęcia".


Czytaj dalej

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze