5
13.09.2023, 10:45Lektura na 3 minuty
Wideo

The Sims 5: Model free-to-play potwierdzony. „Czwórka” dalej będzie mieć wsparcie

Electronic Arts potwierdziło, że The Sims 5 będzie działać od premiery w modelu free-to-play zaraz obok The Sims 4 – poprzedniczka wciąż będzie dostawać nową zawartość.


Patryk „Delighter” Żelazny

Wciąż czekam na premierę konkurenta serii The Sims. Niestety Life by You doczekało się ostatnio opóźnienia i ukaże się dopiero na początku przyszłego roku. Mamy więc jeszcze chwilę, by skupić się na serii symulatorów od EA. „Czwórka” dostała ostatnio nowy dodatek z końmi (recenzował go u nas Patryk Wypchło), a przy okazji wezwała graczy do akcji na ratunek zwierzętom. Tak się składa, że wczoraj twórcy pozwolili nam trochę zajrzeć za kulisy The Sims 5, przy okazji potwierdzając niedawne plotki.

Bo mówiło się, że The Sims 5 będzie oparte na modelu free-to-play, tak samo jak The Sims 4 od października zeszłego roku. W najnowszym filmie „Behind The Sims” mamy pierwszy rzut oka na „Project Rene” (czyli piątą część serii), skąd możemy się dowiedzieć sporo ciekawych rzeczy. Jeśli wolicie formę tekstową, to możecie aktualizację przeczytać na stronie Simsów. Jedną z najważniejszych informacji jest to, że gra ma być – jak to określają twórcy – free-to-download (rozumiem to jako free-to-play, tylko z płatnymi dodatkami, bo na pewno będzie ich multum). To znaczy, że nie będziemy musieli płacić za możliwość pobrania podstawowej wersji gry i grania w nią.

I z pewnością już się zastanawiacie – co w takim razie z DLC. Bo tak, zgadliście, w tej grze również ich nie unikniemy, aczkolwiek ogólna formuła ma być nieco odmienna od tego, jak to wygląda w The Sims 4. Developerzy wspominają chociażby, że najpewniej w podstawowej wersji „piątki” będą pory roku, które w poprzedniczce były dostępne tylko w DLC.

Warto też wspomnieć, że „piątka” będzie na początku dużo uboższa, niż „czwórka” jest aktualnie, ponieważ to projekt, który będzie rozwijany w czasie. Na szczęście tyczy się to również podstawowej wersji, tej darmowej. Tak przynajmniej interpretuję słowa EA, bo mogą nas jeszcze zaskoczyć jakimś haczykiem w tym twierdzeniu, że to gra „free-to-download”.


Poza regularnymi aktualizacjami podstawowej gry w sprzedaży pojawi się nowa zawartość oraz dodatki. Mimo to pewne rzeczy pragniemy zmienić. Na przykład niewykluczone, że podstawowe elementy pogody zostaną dodane w grze podstawowej za darmo. Płatne pakiety mogą w przyszłości opierać się na przykład na motywie zimowych aktywności typu taniec na lodzie czy konkurs lepienia bałwana. W Project Rene chcemy obniżyć próg wejścia do gry i udostępnić wszystkim szerokie dzielone systemy, bo naszym zdaniem na takim fundamencie warto budować.


Electronic Arts

Co więcej, w The Sims 4 nie zabraknie wsparcia po premierze Projektu Rene. Jak piszą twórcy, obie gry będą wspólnie egzystować obok siebie i będą osobno aktualizowane. Z jednej strony to dość zaskakująca wiadomość, aczkolwiek możemy przypuszczać, że EA podjęło taką decyzję ze względu na to, że „czwórka” ma już ogromną bazę graczy – w kwietniu tego roku licznik pobrań wskazał 70 milionów – a The Sims 5 mają wprowadzać dużo zmian do rozgrywki.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze