2
8.11.2023, 17:00Lektura na 2 minuty

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zostało kupione prawie 20 milionów razy

W nowym raporcie Nintendo ujawnia sprzedaż swoich najświeższych produkcji oraz Switcha.

Kilka ostatnich miesięcy obfitowało w różne (najczęściej mocno dochodowe) nowości od Nintendo. Przede wszystkim mieliśmy w maju bardzo ciepło przyjętą premierę The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, która była najszybciej sprzedającą się  odsłoną serii. Wyszły również odświeżone Pikmin 1 i 2, a także nowiusieńkie Pikmin 4. Mieliśmy także filmowy epizod w postaci The Super Mario Bros. Movie oraz świeżo upieczone Super Mario Bros. Wonder, które recenzował u nas Łukasz Morawski.

Minął również drugi kwartał obecnego roku podatkowego (trwający od lipca do września), dlatego Nintendo udostępniło raport konsolidujący jego wyniki od kwietnia do września. Na pierwszy plan wysuwa się spora sprzedaż The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, które rozeszło się w nakładzie 19,5 miliona egzemplarzy. Do wyniku swojej poprzedniczki mu trochę brakuje, ponieważ Breath of the Wild rozszedł się w 31,5 milionach sztuk.

Patrząc na te liczby, śmieję się w duchu z osób, które uważały, że gry singleplayer będą odchodziły do lamusa.


Idąc dalej ‒ sprzedano kolejne 3 miliony Mario Kart 8 Deluxe, najpewniej dzięki udanej premierze wspomnianego The Super Mario Bros. Movie. Tym samym całościowy zbyt ósmej odsłony ścigałek od Nintendo wynosi obecnie 57 milionów sztuk. Super Mario Bros. Wonder również wykręciło wysokie liczby ‒ jego sprzedaż osiągnęła wynik 4,3 miliona kopii, co czyni ją najprędzej sprzedającą się grą spod szyldu Super Mario (przynajmniej od czasu zbierania danych sprzedażowych software’u, czyli od tytułów na Wii i Nintendo DS, jak zaznacza firma).

Rekordowa sprzedaż gry z Mario w tytule. No kto by się spodziewał.

Innymi liczbami japońska firma pochwaliła się w przypadku Pikminów. Ich czwarta część znalazła ponad 2,6 miliona nabywców. Liczba co prawda w porównaniu z wyżej wymienionymi nie powala, ale wciąż nie można tu mówić o porażce. Zresztą, sam Miyamoto wyjaśniał, dlaczego seria sprzedaje się gorzej od wszelkich Mario czy Zeld. Ostatnia z ciekawszych danych dotyczy sprzedaży Switcha, która przekroczyła już 132 miliony sztuk. Dodatkowo Nintendo podsumowało cały sprzedany na tej konsoli software i wyszła im gargantuiczna liczba 1,13 miliarda kopii.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów101

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze