1
7.09.2023, 07:00Lektura na 2 minuty

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Twórcy nie planują dodatków do gry

The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom miała pierwotnie być kolejnym dodatkiem do Breath of The Wild. Poprzedniczka otrzymała oficjalnie dwa duże rozszerzenia.

Gdy nowa Zelda pojawiła się na rynku, to ciężko było znaleźć ludzi, którzy nowym dziełem Nintendo byliby rozczarowani. Chociaż udało nam się znaleźleźć takie osoby. Recenzje gry były bardziej niż pozytywne, sprzedaż okazała się pobijać wszelkie rekordy serii, a sama firma zwiększyła swoje dochody o połowę. To z pewnością są idealne warunki do tego, aby przygotować dodatki do gry. Prawda?

Jak się okazuje, nie wszystko jest takie zero-jedynkowe dla Japończyków. Eiji Aonuma w rozmowie z Famitsu powiedział, że studio nie planuje wypuszczenia dodatkowej zawartości do najnowszej Zeldy. Powód jest dość prozaiczny. Nintendo dołożyło wszelkich starań do stworzenia jak najlepszej formuły rozgrywki i nie widzą w niej pola do dalszych usprawnień.


Powodem, dla którego stworzyliśmy kontynuację, było nasze przeświadczenie, że cały czas znajduje się w Hyrule możliwość wyciągnięcia jeszcze więcej z rozgrywki. W przyszłości znajdziemy przekonujący powód do tego, aby powrócić do tego świata. Niezależnie od tego, czy odbędzie się to w kontynuacji, czy w zupełnie nowej grze. Wierzę, że następna produkcja zaoferuje nam kompletnie nowe doświadczenie.


Eiji Aonuma

Zdaje się, że dla Nintendo wielomilionowa sprzedaż jest wystarczająca i na razie nie mają w planach dalej eksploatować jednej z najbardziej udanych marek w historii. Czasami to nawet lepiej, ponieważ czuć, że twórcy w pewnym sensie dbają o swoją markę i nie chcą doprowadzić do jej upadku.

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów156

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane