3
15.05.2017, 10:13Lektura na 2 minuty

The Legend of Zelda już wkrótce na smartfony, Pokémon doczeka się nowej mobilnej karcianki?

Tak twierdzą źródła The Wall Street Journal. 


Cross

Miitomo, Super Mario Run i Fire Emblem Heroes – wygląda na to, że po serii coraz większych mobilnych sukcesów Nintendo postanowiło przenieść na ekraniki telefonów również Zeldę. Jeśli wierzyć źródłom, które przytacza w artykule dla The Wall Street Journal korespondent Takashi Mochizuki, pierwszą w kolejności nadchodzącą smartfonową aplikacją od Nintendo będzie planowane na drugą połowę tego roku Animal Crossing (symulator życia w mieście pełnym antropomorficznych zwierząt o wyrazistych charakterach), a The Legend of Zelda zostanie wydane wkrótce potem. Niewykluczone jednak, że ze względu na burzliwe warunki tworzenia gier Nintendo (i specjalizujący się w mobilnych hitach partnerzy giganta z tokijskiej firmy DeNA) zdecyduje się jeszcze na zmianę kolejności obu gier w grafiku.

Nie wiadomo jeszcze, jaką formę przyjmie "mała" Zelda. Fakt, że zawierające płatną loterię postaci Fire Emblem Heroes przebiło zyskami oparte na jednorazowej opłacie Super Mario Run sugeruje, że możemy spodziewać się gry nastawionej przede wszystkim na mikrotransakcje. Tajemnicą pozostaje też forma rozgrywki – rzeczywistość rozszerzona w stylu Pokémon Go jako odpowiednik otwartego świata z Breath of the Wild? Skoro jednak o Pokémonach mowa, te same źródła WSJ donoszą, że The Pokémon Company planuje stworzenie kolejnej smartfonowej karcianki z sympatycznymi stworkami. Na Google Play i App Store można znaleźć już adaptację tradycyjnej pokekarcianki w postacii Pokémon Trading Card Game Online, ale dostępna jest ona tylko na tablety. Być może będzie to nowa wersja tej samej gry pomyślana o mniejszych ekranach, a może coś zupełnie nowego.

Nintendo zarobiło w zeszłym roku fiskalnym (kończącym się w marcu 2017 roku) 20 miliardów jenów (ok. 162 mln euro) na swoich grach smartfonowych i kolejne 20 miliardów na udziale w zyskach Pokémon Go. Analityk David Gibson z Macquarie Capital Securities przewiduje, że firma powinna zarobić w tym roku na mobilnych produkcjach kolejne 100 miliardów jenów. Przedstawiciele Nintendo, DeNA oraz The Pokémon Company odmówili The Wall Street Journal komentarza.


Redaktor
Cross
Wpisów2216

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze