3
25.01.2023, 10:45Lektura na 2 minuty

The Day Before zniknęło ze Steama. Twórcy wyjaśniają sprawę [AKTUALIZACJA]

The Day Before jest kolejnym tytułem, który tajemniczo i nagle zniknął ze Steama. Studio Fntastic jest świadome problemu i stara się go rozwiązać.


Patryk „Delighter” Żelazny

Ostatni czas na Steamie jest dość budujący, ponieważ zaczęły na niego trafiać gry, których wcześniej próżno było szukać. Piszę tutaj oczywiście o produkcjach Ubisoftu, które stopniowo pojawiają się na platformie Valve, czy chociażby Call of Duty powracające na Steama po wielu latach. Nie zawsze wszystko jest jednak takie kolorowe, ponieważ tak samo jak gry się pojawiają, czasem zdarza im się znikać i to bez żadnego ostrzeżenia czy wyraźnego powodu, jak to jakiś czas temu miało miejsce z na przykład tytułami od Spicy Horse, w tym Alice: Madness Returns.

Tym razem taka przykra sytuacja dotknęła The Day Before. Gry nie tylko nie można dodać do listy życzeń, ale zwyczajnie cała karta zniknęła ze sklepu Valve. Produkcja od Fntastic najprawdopodobniej nie mogła zdzierżyć obecności Trylogii GTA i się ulotniła. A tak na poważnie, twórcy są już świadomi zaistniałej sytuacji i uspokajają, że to zwykły błąd, takie się zdarzają i sprawa prawdopodobnie rozwiąże się do wtorku, jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu na Steamie.


To znany błąd, który dotknął już wiele tytułów w przeszłości. Zauważcie, że Steam regularnie przeprowadza prace serwisowe we wtorki i problem zostanie prawdopodobnie rozwiązany w tym czasie.


Fntastic

No tylko że wtorek w zasadzie dopiero co był i to niestety mniej więcej wtedy karta gry zniknęła, a wciąż nie jest dostępna. Jeśli więc Valve nie zdecyduje się przyjrzeć sprawie poza kolejnością, a błąd magicznie sam nie odejdzie w niepamięć, będzie trzeba poczekać prawie tydzień, by znów zobaczyć na Steamie The Day Before.


Aktualizacja

Problem zdaje się być jednak znacznie poważniejszy. Jak poinformowało na swoich mediach Fntastic, nie był to błąd, a Steam celowo zablokował grę niedługo przed premierą. Powodem jest... brak praw do tytuły produkcji. Wygląda na to, że developerzy nie byli świadomi faktu, iż trzeba zarejestrować znak towarowy i w tym momencie zrobił to ktoś inny.

Niesie to ze sobą sporo nieprzyjemnych konsekwencji, nie tylko dla developerów-wolontariuszy, ale także dla oczekujących graczy. Twórcy muszą się z tym uporać w zasadzie tak szybko, jak tylko będzie to możliwe, a do tego zdecydowali się przesunąć premierę gry... na 10 listopada 2023. Przypominam, że do tej pory była mowa o początku marca.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze