1
4.12.2023, 16:15Lektura na 2 minuty

Szefowa Colossal Order: „Cities: Skylines 2 może nie być grą dla ciebie”

Takimi słowami prezeska Colossal Order odpowiedziała na krytykę graczy w kierunku Cities: Skylines 2.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Nigdy nie może być za spokojnie przy Cities: Skylines 2. Gra może i jest godnym następcą poprzedniczki pod kątem rozgrywki, jednak okazała się być kompletnie niegrywalna. Poziom problemów był na tyle obszerny, że do dziś trwają prace naprawiające najczęstsze błędy. Z tego też powodu opóźniono premiery rozszerzeń. Nie muszę chyba rozpisywać się specjalnie, że fani takim obrotem spraw byli mało zadowoleni.

Na ich głosy krytyczne postanowiła odpowiedzieć prezeska Colossal Order, Mariina Hallikainen. Na początku obwieściła światu, że Cities: Skylines 2 pod kątem rozgrywki jest tym, co chcieli osiągnąć pierwotnie twórcy. Nie odrzuciła zdań krytycznych odnośnie do problemów technicznych, jednak ton wypowiedzi zdawał się bagatelizować problem, jaki spotyka produkcję. Na końcu uznała, że kontynuacja jest lepsza od poprzedniczki i jeżeli gracze nie są z niej zadowoleni, to bardzo prawdopodobne, że gra nie jest dla nich przeznaczona. Aby złagodzić ton wypowiedzi, Hallikainen na koniec wpisu, który znajdziecie na forum gry, przeprosiła za kłopoty z produkcją i obiecała zmiany.


Stan techniczny nie znajduje się na poziomie takim, jakim chcemy, a my ciężko pracujemy, aby to poprawić. Z tego też powodu premiera na konsolach została opóźniona. Wsparcie dla modów jest ważną częścią gry Colossal Order, więc będzie to również rozwijane tak szybko, jak to możliwe. Jesteśmy rozczarowani, że nie byliśmy w stanie przygotować tych aspektów gry na czas, ale nie chcemy się poddać. Brakujące funkcje i platformy będą dostępne w nadchodzących miesiącach.


Mariina Hallikainen

Dodatkowo pani prezes obiecała, że „niezależnie od tego, jaki będzie nasz następny tytuł, będziemy mądrzejsi zarówno w fazie rozwoju, jak i premiery”. Początkowy ofensywny ton Hallikainen z wpisu może lekko odrzucać, jednak późniejsze zapewnienia o pracach nad rozwojem oraz naprawą mogą napawać optymizmem. Skoro Wokulski, który spędził z Cities: Skylines 2 masę czasu, uznał, że faktycznie jest lepszym dziełem od „jedynki”, to w mojej opinii mimo wszystko warto dać produkcji kredyt zaufania. 


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów261

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze