11.03.2024, 09:00Lektura na 2 minuty

„Super Mario Bros. Film" doczeka się sequela. Znamy datę premiery

Nintendo i Illumination podzieliło się planami na temat sequela ekranizacji przygód Mario.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Nintendo zapowiedziało, że powstanie sequel „Super Mario Bros. Film". Premiera kontynuacji jest przewidziana na 3 kwietnia 2026 roku, prawie 3 lata po debiucie części pierwszej. Dyrektorzy Wielkiego N i Illumination, Shigeru Miyamoto i Chris Meledandri, podzielili się tą informacją w ramach corocznych obchodów Mario Day – 10 marca.


„Jesteśmy już zajęci tworzeniem storyboardów i scenografii dla nowych środowisk. Wkrótce zaczynamy pracę nad animacjami i jesteśmy pewni, że będziemy skupiać się na każdym szczególe, aby wszystko wyszło dobrze”.


Chris Meledandri

Pierwsza animacja opowiadała historię Mario i Luigiego, którzy pracowali jako hydraulicy na Brooklynie, a następnie – w wyniku niespodziewanych wydarzeń – trafili do Królestwa Grzybów. Przy produkcji adaptacji Super Mario Bros. użyczyli swoich głosów m.in. Chris Pratt, Charlie Day, Keegan Michael-Key, Jack Black, Sebastian Maniscalco i Anya Taylor-Joy.


„Tym razem myślimy o dalszym poszerzeniu świata Mario. Będzie to prosta i zabawna historia.”


Shigeru Miyamoto

Ekranizacja przygód hydraulika z 2023 roku odniosła olbrzymi sukces kasowy, przekraczając 1 miliard dolarów przychodu w niecały miesiąc po premierze. Pobiła wówczas kilka rekordów, w tym stała się najbardziej dochodowym filmem animowanym w historii studia Universal. Pomimo gigantycznego sukcesu finansowego, film spotkał się z mieszanymi opiniami krytyków. Naszą recenzję Super Mario Bros. Film” możecie przeczytać tutaj.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów298

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze