1
2.05.2020, 15:17Lektura na 1 minutę

Summer Game Fest już wkrótce – internetowa odpowiedź na brak E3 [WIDEO]

Udział w trwającym cztery miesiące evencie wezmą m.in. CD Projekt RED, Microsoft i Valve. 


Stanisław „Wokulski” Falenta

Panująca pandemia koronawirusa i wynikające z niej obostrzenia doprowadziły do odwołania wielu imprez związanych z grami, a przede wszystkim najważniejszego medialnie E3, które w opozycji do targów Gamescom nie otrzyma sieciowego zastępstwa. Liczne konferencje oraz ogłoszenia zostały pozbawione wspólnej przestrzeni i rozsypały się po tegorocznym kalendarzu.

Odpowiedzią na tę sytuację ma być zupełnie nowe wydarzenie noszące nazwę Summer Game Fest. Wcale-nie-sieciowe-E3 potrwa od maja do sierpnia 2020 roku i będzie składało się z wielu atrakcji – darmowych demówek, pokazów gameplayów, czy też eventów w produkcjach multiplayer. Zostaną również zaprezentowane nowe gry i wieści o konsolach nadchodzącej generacji. 

Organizacją zajmie się stojący m.in. za The Game Awards Geoff Keighley, który jest zresztą pomysłodawcą projektu. Wśród wydawców ujrzymy CD Projekt Red, Activision, Bethesdę, Blizzarda, Bungie, EA, Microsoft, Sony, Square Enix czy Riot Games. Długa lista może ulec zmianie i będzie sukcesywnie rozszerzana w ciągu najbliższych tygodni.

Całość obejrzymy poprzez najpopularniejsze serwisy streamingowe. Pełny program, gdy tylko będzie gotowy, pojawi się na oficjalnej stronie Summer Game Fest.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze