33
7.06.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

Suicide Squad: Kill the Justice League przyniosło 200 milionów dolarów straty

Najnowszy raport Jason Schreiera ujawnia kulisy wewnętrznych problemów Rocksteady.

Od jakiegoś czasu obserwujemy problemy Rocksteady, związane z kiepsko przyjętą (i ogrywaną przez garstkę osób) nową produkcją z uniwersum Arkham – Suicide Squad: Kill the Justice League. Nie ma co się dziwić, bo bazując na raportach Jasona Schreiera, który poinformował m.in. o wyraźnym niezadowoleniu Davida Zaslava, prezesa Warner Bros., gra przyniosła stratę w wysokości 200 milionów dolarów. 

W serwisie Bloomberg pojawił się pełen raport, napisany wspólnie z pracownikami (oczywiście anonimowymi) Rocksteady. Proces produkcyjny miał być katorgą, a ówcześni szefowie studia (Sefton Hill i Jamie Walker) mieli zmieniać pomysły na rozgrywkę z dnia na dzień. Jednym z przykładów takich działań jest porzucenie rozwiniętej walki wręcz na rzecz looter shooterowej strzelanki. Co więcej, tworząc grę-usługę developerzy musieli zmodyfikować singlowy design gry i skupić się na tym, aby mapy były mniej repetytywne i by udostępnić cztery grywalne postacie, do czego pracownicy dotychczas pracujący nad Arkham nie byli przyzwyczajeni. 

Nie pomogło w tym również późniejsze porzucenie Rocksteady przez Seftona Hilla oraz Jamiego Walkera. W maju David Zaslav ogłosił 200 milionów straty i nazwał Suicide Squad: Kill the Justice League sporym rozczarowaniem (a patrząc na sposób zarządzania firmą przez obecnego prezesa Warner Bros. może oznaczać to nawet zamknięcie studia).

Pracownicy Rocksteady zostali obecnie przeniesieni do pracy nad reżyserską wersją Hogwarts Legacy. Pomimo ratowania tytułu z serii Arkham kolejnymi aktualizacjami, liczba graczy nie zwiększa się. Ze swojej strony polecam zapoznać się z pełnym raportem oraz śledzić Jasona Schreiera, bo mając tak dużo wewnętrznych kontaktów, najprawdopodobniej poinformuje on o kolejnych krokach podejmowanych wobec Rocksteady jako pierwszy. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo pulpy i przegląda wszystko, co związane z dinozaurami. Więcej znajdziecie na jego Instagramie – chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów532

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze