5
30.05.2024, 10:45Lektura na 2 minuty

Stellar Blade na szczycie list sprzedaży USA z najgorszym wynikiem od 2012 roku

Pomimo sukcesu, jaki niewątpliwie przytrafił się Stellar Balde’owi, to ogólna sprzedaż w kwietniu zaliczyła spadek.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Maj był bardzo bogatym miesiącem w przeróżne wydarzenia – od afer po kolejne zwolnienia na dużych premierach, które nie do końca wypaliły, kończąc. My jednak cofniemy się na chwilę do kwietnia, aby sprawdzić, jak prezentowały się najchętniej wybierane w tym miesiącu gry.

A w tym okresie dominowały przede wszystkim dwie marki: Stellar Blade oraz Fallout, a zaczniemy od tej pierwszej. Dzieło studia Shift Up, pomimo że w bardzo szybkim tempie wyrosło do miana jednej z najgorętszych premier tego roku, to nie mogło uciec od kontrowersji, które co rusz grze wypominano. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tytuł niespecjalnie na tym ucierpiał, ponieważ w kwietniu to Stellar Blade znalazło się na szycie list sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Dane oczywiście pochodzą od Mata Piscatelli, analityka Circany, który zajmuje się przede wszystkim analizą rynku gier wideo. Tuż za grą Shift Up uplasowało się Helldivers 2, a podium zostało domknięte przez Call of Duty: Modern Warfare 3. W większości przypadków nie mówi się jednak o niesamowitym sukcesie Stellar Blade’a, tylko o innym znacznie ciekawszym aspekcie. Obecny lider osiągnął najsłabszy wynik sprzedażowy ze wszystkich gier od czasów Prototype’a 2 z 2012 roku. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że Helldivers 2 utrzymałoby najwyższą lokatę, gdyby nie afera z początku majaPokłosiem tego jest spadek sprzedaży aż o 70 procent. 

Na pewno powody do świętowania może mieć Bethesda. W kwietniu zadebiutował serialowy „Fallout”, który szturmem podbił świat. Popularność marki przełożyła się również na zainteresowanie grami, które drastycznie poszybowało do góry. Ma to swoje odzwierciedlenie także w sprzedaży. 

Wśród dziesiątki najchętniej kupowanych gier w kwietniu znalazły się aż dwie odsłony: Fallout 4 oraz Fallout 76. Na topową pięćdziesiątkę wskoczyły również New Vegas, „trójka” oraz czwarta część w wersji na VR. Awanse są ogromne – dla przykładu Fallout 4 z 87 miejsca wylądował aż na piątej lokacie. Największym jednak skokiem cieszy się Fallout SPECIAL Anthology, które w kwietniu zaliczyło progres na 137 miejsce z… 3976 lokaty.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów472

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze