2
7.02.2024, 17:30Lektura na 1 minutę

Steam Next Fest: Jedna z oferowanych gier może być kopalnią kryptowaluty

Dread Dawn studia Kioop jest na cenzurowanym wśród użytkowników Reddita.

Jeden z użytkowników społeczności Steama na Reddicie opublikował niepokojące dane, które odkrył podczas grania w demo Dread Dawn dostępne z okazji Steam Next Festu. W trakcie rozgrywki użycie jego GPU wynosiło 98%, mimo że gra korzysta z dość prostej grafiki. Dziwne wydało mu się również dwukrotne przypomnienie o używaniu dedykowanej karty graficznej. Nawet po odinstalowaniu Dread Dawn jego karta graficzna wciąż zużywała 25% swojej mocy, a platforma Steam wyświetlała, że produkt studia Kioop dalej jest włączony. 

Reddit post
Reddit

W odpowiedzi na zarzuty studio Kioop opublikowało oświadczenie, w którym tłumaczy zaistniałą sytuację. Gra ma modyfikować ustawienia komputera z autorskiego silnika. Dread Dawn często nie działało na dwóch kartach graficznych lub uzyskiwało bardzo niską ilość klatek. Z tego powodu automatycznie przestawiało konfigurację Windowsa na wysoką wydajność. Kioop podobno miało zażegnać ten problem. 

Przekonamy się, na ile oskarżenia użytkowników Reddita się potwierdzą. Może to rzeczywiście nieporadne programowanie było przyczyną modyfikacji systemu, a może…


Czytaj dalej

Redaktor
Filip Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów174

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze