8.02.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Starfield: FSR 3 już dostępny w wersji beta

Bethesda ogłosiła, że z funkcji FSR 3 możemy już skorzystać w wersji beta Starfielda. Może ona znacząco pomóc graczom doświadczającym problemów z płynnością produkcji.


Adam Kołodziejczyk

Choć problemy Starfielda nie kończą się tylko na wydajności i ogólnym stanie technicznym, warto odnotować, że przynajmniej w tych aspektach gra Bethesdy zmierza w dobrym kierunku. Niedawno pojawiła się ogromna aktualizacja, którą najpierw mogliśmy przetestować poprzez Steam Beta. Twórcy przekazali też niedawno, że w Starfieldzie pojawi się wkrótce FSR 3, który również początkowo dostępny będzie w wersji testowej.

Tak jak było to zatem zapowiadane, wspomniana funkcja jest już dostępna do przetestowania w Starfieldzie poprzez Steam Beta. Powinna ona znacząco usprawnić płynność gry dzięki zwiększeniu liczby generowanych klatek. Ważny jest także fakt, że FSR 3 działa również na starszych kartach graficznych, w przeciwieństwie do DLSS 3. Pojawienie się tej funkcji w grze może więc być dobrą wiadomością szczególnie dla tych graczy, którzy z uwagi na nieco starszy sprzęt spotykali się z brakiem płynności, a nie mogli sobie pozwolić na skorzystanie z funkcji oferowanej przez Nvidię.


Obsługa technologii AMD FSR 3 trafiła do gry Starfield dzięki naszej najnowszej aktualizacji wersji beta dostępnej na platformie Steam. Ci z was, którzy grają na tej platformie, mogą wypróbować wersję beta, aby na własne oczy zobaczyć zmiany w oprawie graficznej, zanim aktualizacja trafi do wszystkich graczy PC.


Mimo że wprowadzane przez Bethesdę usprawnienia nie zmieniają niczego chociażby w kwestii zbyt częstych ekranów wczytywania czy pustych planet, to trzeba oddać twórcom, że wciąż starają się o jak najlepszy stan Starfielda. Jeśli więc oferowane nowości nie przekonują was do powrotu do tytułu, to może optymistyczną wiadomością jest chociaż to, że gra zmierza w dobrym kierunku, a przecież doświadczyliśmy już kilku wielkich powrotów w tej branży.

O wszystkich usprawnieniach, które pojawią się w Starfieldzie obok FSR 3 w ramach najnowszej aktualizacji, przeczytacie TUTAJ. Jeśli natomiast chcielibyście dowiedzieć się o FSR 3 nieco więcej, to koniecznie sprawdźcie tekst Jakuba, w którym dokładnie wyjaśnił, co oferuje trzecia wersja technologii AMD.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów148

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze