96
17.11.2017, 08:50Lektura na 2 minuty

Star Wars Battlefront II: EA usuwa mikrotransakcje. Tymczasowo?

Opowiem wam dowcip: dzwoni Disney do EA...


Dawid „spikain” Bojarski

...i prosi o usunięcie mikrotransakcji z Battlefronta II, które kładły się cieniem na całą markę Star Wars. A przynajmniej tak większość ludzi zdaje się wyobrażać sobie rozmowę telefoniczną, którą prezes Disneya Bob Iger odbył w nocy z prezesem EA Andrew Wilsonem. Krótko po niej DICE wydało oświadczenie:


Gdy zbliżamy się do światowej premiery, oczywiste jest, że dla wielu z was projekt gry ma wady. Usłyszeliśmy wątpliwości dotyczące zapewniania graczom niesprawiedliwej przewagi [nad niepłacącymi graczami – dop. red.]. Usłyszeliśmy też, że kładzie się to cieniem na grze, która poza tym jest świetna. NIGDY NIE BYŁO TO NASZYM CELEM. PRZEPRASZAMY, ŻE ŹLE TO ROZWIĄZALIŚMY. Usłyszeliśmy was głośno i wyraźnie, więc wyłączamy wszystkie zakupy w grze. Spędzimy teraz więcej czasu słuchając, dostosowując, balansując [rozgrywkę] i szlifując. Oznacza to, że opcja nabycia kryształów w grze jest obecnie wyłączona, a rozwój opiera się na rozgrywce. Możliwość kupowania kryształów w grze będzie dostępna w późniejszym terminie, gdy wprowadzimy już do gry zmiany. Będziemy dzielić się dalszymi szczegółami w miarę postępów w pracy.


W skrócie: mikrotransakcje zostały wyłączone, ale tylko do czasu – EA zamierza przerobić grę i wprowadzić je na nowo. Można więc przypuszczać, że wrócą w formie bez pay to win – to znaczy po prostu nie będzie się dało kupić wszystkich bonusów dających przewagę na polu bitwy, lecz tylko kosmetykę. Nie załatwia to wszystkich problemów, ale już teraz na świecie głośno mówi się o "zwycięstwie graczy nad EA", więc wydaje się, że zadziałało.

Czekamy na rozwój wydarzeń.

Redaktor
Dawid „spikain” Bojarski

Redaktor naczelny CD-Action. Zagraj w Unavowed.

Profil
Wpisów3669

Obserwujących36

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane