6.06.2024, 11:31Lektura na 1 minutę

SpaceX Starship: Start kolejnej misji testowej już niedługo

SpaceX właśnie odlicza do startu kolejnego Starshipa w ramach czwartej już testowej misji. Co warto wiedzieć i gdzie obejrzeć kolejną już próbę?


Grzegorz „Krigor” Karaś

To już czwarty lot testowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za niecałą godzinę zobaczymy kolejną rakietę Elona Muska wznoszącą się w kierunku kosmosu.


Gdzie obejrzeć?

Plan testu zakłada osiągnięcie przez Starshipa prędkości bliskiej prędkości orbitalnej. Jeśli to się uda, statek pokona całkiem spory dystans, a następnie ponownie wejdzie w atmosferę i spróbuje miękko wodować w Oceanie Indyjskim. Z kolei pierwszy człon rakiety – booster – będzie wodował w podobny sposób w Zatoce Meksykańskiej. Jak więc widać, SpaceX kładzie nacisk na elementy, które poprzednio zawiodły. Co z tego wyjdzie – zobaczymy. Na ten moment start planowany jest na 14:50 naszego czasu.

Transmisję na żywo, która zresztą już się zaczęła, możecie obejrzeć tutaj:

Foto: SpaceX


Czytaj dalej

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów605

Obserwujących23

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze