29.11.2023, 12:00Lektura na 2 minuty

Sony nawiązało współpracę z koreańskim gigantem MMO

Pogłoski o nawiązaniu współpracy pomiędzy Sony i NCsoft sięgają zeszłego roku, jednak obie firmy postanowiły zachować milczenie w tej kwestii.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Wczoraj Sony ogłosiło nawiązanie współpracy z NCsoftem, a prezesi obu przedsiębiorstw – Jim Ryan z Sony Interactive Entertainment i Taekjin Kim z NCsoftu – spotkali się i podpisali umowę. Na jej mocy firmy będą razem działać na różnych obszarach biznesowych, wliczając w to rynek mobilny, co zostało wyraźnie zaznaczone w wystosowanym oświadczeniu.

Jak możemy w nim przeczytać, korporacje są na etapie oceny szeregu swoich możliwości celem wzajemnego wspierania strategicznej synergii. Zarówno NCsoft, jak i Sony, są świadome swoich pozycji na rynku i zamierzają je wykorzystać. Co nieco do powiedzenia na temat współpracy mieli także prezesi obu firm:


Partnerstwo z SIE jest początkiem naszych wysiłków na rzecz wspólnego budowania różnych synergii, wykorzystujących podstawowe kompetencje, możliwości technologiczne i wiedzę obu firm. Dostarczymy naszym odbiorcom nowe i przyjemne wrażenia, wykraczające poza gatunki i regiony.


Taekjin Kim

Partnerstwo z NCsoftem wspiera naszą strategię wyjścia poza konsole i poszerzenia zasięgu PlayStation na szerszą publiczność. Podobnie jak SIE, NCsoft podziela podobną wizję tworzenia wysokiej jakości, wpływowych doświadczeń rozrywkowych dla graczy na całym świecie i razem cieszymy się, że możemy współpracować, aby dalej przesuwać granice gier.


Jim Ryan

Podpisanie umowy z NCsoftem jest prawdopodobnie jednym z ostatnich, o ile nie ostatnim, dużym celem osiągniętym przez Jima Ryana. Obecny prezes Sony Interactive Entertainment odejdzie ze stanowiska wraz z 1 kwietnia 2024 roku. Nie zdradzono także szczegółów co do pierwszego wspólnego projektu przedsiębiorstw, aczkolwiek wedle krążących po sieci plotek NCsoft pracuje nad grą MMORPG osadzoną w uniwersum znanym z Horizon: Forbidden West i Horizon: Zero Dawn.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów698

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze