1
28.05.2024, 08:45Lektura na 2 minuty

Songs of Conquest sprzedaje się świetnie. Twórcy zapowiedzieli duży dodatek i 4 mniejsze DLC

Studio Lavapotion podzieliło się planami dotyczącymi rozwoju Songs of Conquest.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Twórcy Songs of Conquest mają powody do radości – tytuł sprzedał się w 500 tysiącach kopii w tydzień od wyjścia z wczesnego dostępu. Jest to rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z grą strategiczną, do tego turową, będącą duchowym następcą 25-letniego Heroes 3. Z tej okazji szwedzkie studio Lavapotion podzieliło się planami dotyczącymi rozwoju produkcji.

Songs of Conquest dostanie jedno duże rozszerzenie oraz 4 mniejsze DLC – tak wynika z wpisu opublikowanego na Steamie. Żaden z dodatków nie ma jeszcze podanej konkretnej daty premiery, ale poznaliśmy tytuły dwóch DLC-ków, które zadebiutują w pierwszej kolejności. Rise Eternal oraz Essense Awakened, bo o nich mowa, będą opowiadały dalszą historię uniwersum i rozbudowywały rozgrywkę. Wspomniane pierwsze dwa dodatki zadebiutują najbliższej jesieni i zimy, a w dwa kolejne będzie nam dane zagrać dopiero w drugiej połowie 2025 roku. Na premierę dużego rozszerzenia fani będą musieli poczekać do lata 2025 – największy dodatek zaoferuje kolejną kampanię oraz dwie nowe grywalne frakcje: Vanir i Roots.

Songs of Conquest

Warto podkreślić, że wymieniona powyżej nowa zawartość będzie płatna, a poszczególne rozszerzenia będa rózniły się ceną w zależności od ilości nowej zawartości. Część z wprowadzanych zmian będzie dostępna dla graczy Songs of Conquest za darmo – m.in. ulepszenia rozgrywki i artefakty trafią do podstawowej wersji gry. Na tym rozwój produkcji się nie kończy – Lavapotion pracuje nad poprawkami trybu PvP i kooperacji.

W Songs of Conquest obecnie możecie zagrać wyłącznie na PC, ale konsolowi fani mogą spać spokojnie – gra trafi na PlayStation 5 i Xboksy Series X/S jesienią tego roku, co potwierdza opublikowana przez developerów grafika. Innowacyjny system magii i rozwoju miast, polska wersja językowa oraz przepiękna pixelartowa oprawa to tylko kilka powodów, dla których każdy fan Heroesów 3 powinien dać tej grze szansę. 


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów407

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze