3
28.04.2023, 13:00Lektura na 2 minuty

Skinny & Franko: Fists Of Violence – Dzisiaj premiera kontynuacji kultowego beat 'em upa

Dzisiaj premiera kontynuacji kultowego Franko z czasów Amigi. 29 lat czekania – czy było warto? Dzisiaj się przekonamy.


Patryk „Delighter” Żelazny

Zapewne wielu z was wątpiło, że kontynuacja Franko kiedykolwiek wyjdzie. Czekać na nią od zapowiedzi musieliśmy prawie tak samo długo, jak na Dead Island 2. Co jest dość zastanawiające, patrząc na wielkość i kompleksowość obu gier. Ale możemy już o tym wszystkim zapomnieć, bo Martwa Wyspa 2 ukazała się w kwietniu, a Franko powróci już dzisiaj. Po 29 latach w rzeczywistości i po 28 latach w czasie akcji z gry.

Mimo że nigdy nie grałem w pierwszą odsłonę, to zawsze czułem bardzo dziwny pociąg do starszych gier, zwłaszcza tych powracających po „x” latach. Tak samo cieszyłem się, widząc zapowiedź Skinny & Franko: Fists Of Violence, które część z was może pamiętać jako Franko 2: Revenge is Back. Zmienił się producent, zmienił się tytuł, zmieniło się podejście – i to wszystko wyszło chyba na dobre, bo po latach czekania możemy powiedzieć, że tytuł faktycznie doczeka się premiery.

Produkcja trzyma klimat pierwszej odsłony i jak już zauważył niegdyś redakcyjny kolega Marcin, gra ma sporo rzeczy, którymi może się pochwalić. 30 tysięcy ręcznie rysowanych klatek animacji, 80 przeciwników czy 40 różnych ciosów dla każdego z bohaterów. To wszystko brzmi dobrze i rozbudowanie, ale... jak z kolei zauważył Rajmund, zwiastuny mocno zniechęcają. Premiera dopiero dzisiaj, a ja już mam wrażenie, że grafika zestarzała się ponad dekadę temu. I to jeszcze byłoby do przełknięcia, bo same animacje wyglądają w porządku, a przecież liczy się rozgrywka. Tylko że ta na udostępnionych materiałach wideo też wygląda drętwo i topornie.

Zdania graczy są mocno podzielone – ale wygląda na to, że fanów nie brakuje i są chętni do spędzenia tam swojego wolnego czasu. Ja też zignoruję wszystkie zwiastunowe sygnały i z uporem maniaka spróbuję zagrać. Was też zachęcam, tym bardziej że nie musicie kupować gry, żeby to zrobić. Na Steamie znajdziecie dostępne demo i oby utrzymało się tam też po premierze.

Skinny & Franko: Fists Of Violence zadebiutuje już dzisiaj i zagrać będziemy mogli na PC, PS4, Xboksie One oraz Nintendo Switchu. Godzina premiery nie zawsze jest taka oczywista, ale na Steamie widnieje informacja, że gra przynajmniej tam zostanie odblokowana około godziny 18:00.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1604

Obserwujących8
Franko 2: Revenge is Back
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.5
Platformy
Android, iOS
Gatunek
bijatyka
Producent
-
Franko 2: Revenge is Back

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane