25
27.04.2018, 15:02Lektura na 4 minuty

Shadow of the Tomb Raider: Na screenach Lara się zawiesza, mamy trailer! [GALERIA] [WIDEO] [AKTUALIZACJA]

I się topi, i strzela, i w ogóle. Znamy też pierwsze szczegóły na temat rozgrywki i zawartość kolekcjonerskiego wydania. [AKTUALIZACJA] Oficjalnie opublikowano zwiastun.

[AKTUALIZACJA]

Zwiastun gry dostępny jest już oficjalnie. W Polsce Shadow of the Tomb Raider wyda Cenega, której przedstawiciele potwierdzili, że gra zostanie w pełni zlokalizowana, a w roli głównej ponownie usłyszymy Karolinę Gorczycę.


Przy okazji możemy już zdradzić, że Allor wybrał się niedawno do Kanady, by własnoręcznie ograć Shadow of the Tomb Raider, a jego wrażenia znajdziecie w najbliższym wydaniu CDA (06/2017).

Na forum resetEra pojawiły się również kolejne informacje zaczerpnięte z francuskiego magazynu Jeux Vidéo. Oto czego się dowiedzieliśmy:

 • zagadki nie będą bardziej złożone, ale za to bardziej zabójcze,
 • na początku gry Lara jest opętana rządzą zemsty i chce zniszczyć Trójcę, organizację znaną z poprzedniej odsłony przygód Croftówny,
 • konstrukcja głównych, tym razem lepiej ukrytych grobowców jest bardziej klasyczna, możemy spodziewać się śmiercionośnych pułapek i zagadek,
 • położono większy nacisk na polowanie i ekwipunek – w tym drugim znajdziemy więcej przedmiotów powiązanych z mechanizmami skradankowymi,
 • gra ma rzekomo najlepsze sceny akcji z całej trylogii,
 • miasto, do którego trafimy w grze, zostało nawiedzone przez tsunami,
 • główny czarny charakter to doktor Dominguez,
 • w grze nie zabraknie przemocy i misji pobocznych, nie uświadczymy natomiast grywalnych pojazdów,
 • skupiając się na głównych misjach, grę ukończymy w 13-15 godzin,
 • po zakończeniu trylogii nadal będą pojawiać się kolejne niepowiązane ze sobą przygody Lary, marka nie wróci do swoich korzeni,
 • Shadow of the Tomb Raider tworzy studio Eidos Montreal we współpracy z Crystal Dynamics, przy czym tym razem to Eidos jest głównym developerem.

 • [AKTUALIZACJA] 

  ResetEra donosi, że na stronie Microsoftu pojawił się trzyminutowy zwiastun, który możemy przedwcześnie obejrzeć. W programie: strzelaniny w dżungli, plemienne obrzędy, wspinaczka, sporo krwi, nieco ognia, masa dynamicznych ujęć, odrobina pytań egzystencjalnych... i zero ujęć z faktycznej rozgrywki. Materiał jest dostępny pod tym adresem.

  [NEWS ORYGINALNY]

  Zrzuty z trzeciej odsłony cyklu Crystal Dynamics zostały ujawnione na stronach Amazona. Szczegóły na jej temat poznamy dziś, ale coś niecoś wiadomo już teraz. 

  Jak donosi ResetEra, na okładce francuskiego JeuxVideo pojawiła się wzmianka o powrotach znanych z poprzednich odsłon Sam i Reyes. Ponadto użytkownicy forum doszukali się informacji, zgodnie z którymi akcja rozpocznie się na Cozumel (meksykańska wyspa na Morzu Karaibskim), podczas festiwalu z okazji Día de Muertos (południowoamerykańskiego Dnia Zmarłych, ładnie ukazanego chociażby w filmowym „Spectre”). Jeśli wierzyć wyciekowi, na okoliczność Shadow of the Tomb Raider Lara nauczyła się kryć w błocie, biegać po ścianach (wykorzystując linę), walczyć pod wodą i... rozmawiać z rozlokowanymi po wioskach enpecami. Projektanci zadbali ponoć, by grobowce stały się bardziej wertykalne, a przeciwnicy zyskali skradankowy „wskaźnik nieufności”, który będzie istotny podczas infiltracji.

  Nie przedłużając jednak: oto pierwsze screeny.


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)


  Pierwszy trailer zobaczymy jeszcze dziś (niedawno otrzymaliśmy jego krótki przedsmak). Z (nie)planowanego wycieku dowiedzieliśmy się, że gra ukaże się na PC, PS4 i XBO już 14 września, wiadomo również, że Lara podpromuje się wkrótce u konkurencji.

  Na rozbudzenie apetytów prezentujemy wam zdjęcia (niestety, tragikomicznej jakości) różnych wydań tytułu. Wersja Ultimate ma zawierać grę, przepustkę sezonową, figurkę Lary, latarkę, otwieracz do butelek w kształcie czekana, soundtrack oraz trzy dodatkowe bronie/skórki.


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)

  Redaktor
  Mateusz Witczak

  Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

  Profil
  Wpisów3460

  Obserwujących20

  Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

  Polecane