16.04.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Samsung odzyskał tytuł lidera globalnej sprzedaży smartfonów

Koreańczycy zostali przebici w ubiegłym roku przez Apple, jednak najnowsze dane wskazują na to, że ponownie wysunęli się na prowadzenie w rankingu.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Samsung piastował stanowisko lidera w globalnej sprzedaży smartfonów przez długie lata, aczkolwiek wszystko zmieniło się w ubiegłym roku, kiedy to na prowadzenie wysunęło się Apple.


Powrót na tron

Wedle danych opublikowanych przez IDC (International Data Corporation) w ramach raportu Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker, w 2023 roku Apple rozesłało 234,6 miliona urządzeń, co przełożyło się na 20,1% udziału w rynku. Z kolei Samsungowi udało się sprzedać 226,6 milionów smartfonów, zyskując tym samym 19,4% udziałów w rynku.

Zdaje się jednak, że dobra passa kalifornijskiej korporacji nie trwała długo, jako że najnowsze przesłanki wskazują na to, że szczyt rankingu ponownie należy do Koreańczyków. Wedle wstępnych danych udostępnionych przez IDC, w pierwszym kwartale bieżącego roku Samsung sprzedał 60,1 miliona sztuk sprzętu, zagarniając dla siebie 20,8% udziałów w rynku. W analogicznym okresie Apple udało się sprzedać 50,1 egzemplarzy smartfonów, co przekłada się na 17,3% udziałów w rynku.

Co ciekawe, oba przedsiębiorstwa zaliczyły spadek sprzedaży względem pierwszego kwartału 2023 roku. W przypadku Samsunga jest on niewielki, jako że liczy on zaledwie 0,7%, aczkolwiek zainteresowanie produktami Apple zmalało aż o 9,6%. Pierwszą piątkę największych dostawców smartfonów na początku bieżącego roku zamykają Xiaomi (40,8 miliona egzemplarzy), Transsion (28,5 miliona egzemplarzy) i OPPO (25,2 miliona egzemplarzy).


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów873

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze